7 alternatyvos Valentynkei

Jei vakar, visai kaip pernai, užpernai ir visus 20+ metų prieš tai vasario 14-ta buvo sutikta su vesterno dulkių kamuoliu pašonėj, o raudoną rožę padovanojo tik Gedo prospektu vaikštanti kailiniuota moteris (o po to liepė už tai duot 5 €), fear no more, turim pasiūlymą, kaip meilę galima skleist ir gaut atgal ne tik vasarį. Sudarėm vietų sąrašą, kuriose gali dovanot savo laiką, nebenaudojamus daiktus ar paaukoti pinigų, ir taip sukurt šventę ne tik Maximos apyvartai.

1. Gyvūnų prieglaudos

Prieglaudos "Penkta koja" nuotr.
Prieglaudos „Penkta koja“ nuotr.

Gerą darbą prieglaudai gali padaryti ne tik įsišunindamas ar įsikatindamas gyvūną, bet ir pagelbėdamas vedžiojant šunis, tvarkant patalpas, nuvežant gyvūnėlį pas veterinarą ar paaukojant pinigų, kurių prieglaudoms reikia apmokėti sužeistų gyvūnų operacijoms ir vaistams. Taip pat gali atnešt pledų, kaldrų, laikraščių, dubenėlių, pavadėlių, valymo priemonių ir pan. Lietuvos prieglaudų sąrašą rasi čia.

2. Duoti kraujo

Gi negaila atiduot to, ko pats turi užtektinai? Ir come on, tikrai neskauda – tą patvirtint gali bet kas, kas yra davęs kraujo iš venos (va iš piršto, brač – kitas reikalas). Kraujo donorystės akcijos vyksta dažnai ir daug kur, todėl lokacija – tikrai ne problema (net galima suorganizuot kraujo davimo akciją savo darbovietėj ar universitete), o per gyvenimą kraujo davęs 40 ar daugiau kartų gali pretenduot į didesnę pensiją – faktas, vertas freelancerių kartos dėmesio!

3. Senelių namai

Senučiukai, Lesya Waxman, Ruta Druskyte

Yra tokia bendruomenė Senučiukai, kurie savanoriauja senelių namuose ir bando praskaidrinti ten gyvenančių diedukų ir močiučių kasdienybę. Kartais jie organizuoja įvarias akcijas, prie kurių gali prisidėt kiekvienas (pvz. parašyti kalėdinį sveikinimą tam tikram senučiukui), taip pat kviečia savanoriaut kartu arba paremti senučiukus jiems reikalingais daiktais.

4. Sergantys vaikai

Turbūt daug kas yra girdėję apie Ieva Krivickaitę, kuri rengė akciją “Nusiskusiu plaukus dėl sergančių vaikų” (jei apie Ievą nieko nežinot, paklausykit šio Beatos Tiškevič radijo interviu). Ieva turi Facebooko puslapį „Ne apie mane“, iš kurio galima sužinot apie jos veiklą rūpinantis sergančiais vaikais ir prisidėt prie jos gerų darbų arba paremti Mamų uniją.

5. Savanoriauti telefonu

15027430_354176114932233_1955492710919183733_n

Savanoriaujant Sidabrinėj linijoj net iš namų išeit nereikia, nes gerą darbą padaryt gali tiesiog pabendraudamas su vienišu senoliu telefonu. Net telefoniniais draugeliais gali tapt ir turėt BFF močiutę, kuriai karts nuo karto paskambinsi pasiteiraut, kaip ši gyvena. Gal net pavyktų atsikratyt skambinimo baimės?

6. Atiduoti nereikalingus daiktus

Būna, kad turi kokį veikiantį, bet nereikalingą printerį ar atliekamą kilimą, kuris stovi susuktas ant aukšto ir išgąsdina kaskart užlipus pasiimt močiutės uogienių. Aukokdaiktus.lt padeda tokius nereikalingus daiktus perduoti tiems, kuriems tie daiktai labai palengvintų buitį.

7. Susidraugaut su pabėgėliais

Kai Lofte žiūrėjom dokumentinį filmą „Salam, kaimyne“ (rekomenduojam!), Raudonojo kryžiaus atstovė pasakojo, kad Rukloje ir Pabradėje gyvenantiems pabėgėliams padėti galima tiesiog tampant jų draugais. Ką ir padarė Jie pasirinko Lietuvą iniciatyva, kuri sujungė pabėgėlius ir su jais susidraugauti norinčius vilniečius. Aprodyt miestą, kartu papietaut, apsikeist humuso ir šaltibarščių receptais, esant galimybei padėt ieškot darbo ar buto – mums tas nėra taip sunku, o jiems tai reikštų naujo gyvenimo pradžią.

PABAIGA