kino pavasaris 2020

Ką žiūrėti „Kino pavasaryje“?

Kai metų metus ir taip gyveni savanoriško karantino sąlygomis, tai ta rekomendacija mėnesį-du pasėdėt namie kasdienybės labai nesudrumsčia. Tačiau du dalykai (po tūkstančio žmonių mirčių, mažinamų atlyginimų ir atleidžiamų darbuotojų), kurie lyg iš pasalų smogė į paširdžius – tai visus metus lauktų „Kino pavasario“ persikėlimas į namų ekranus ir „Eurovizijos“ atšaukimas. Millennial problems indeed. „Kino pavasaris“ žada, kad kai kuriuos filmus šviesesniam rytojui išaušus rodys ir kino teatruose, o kol to sulauksim, festivalio filmais teks mėgautis internete. Perskaitėm visų jų aprašymus, pažiūrėjom visus treilerius ir atrinkom tuos, kuriuos tikrai norėsim pažiūrėt. P. S. Daugiau apžvalgų rasit mūsų IG storiuose!

Parazitas

Jei planavote žiūrėti tik vieną „Kino pavasario“ filmą, juo privalo būti „Parazitas“. Be jokių klausimų. Tiesiog. Pažiūrėkit. 10/10, would will watch again.

Zomša

Satyriška juodo humoro komedija pasakoja apie neseniai išsiskyrusį Žoržą ir jo zomšos obsesiją. Visas santaupas išleidęs ant ypatingo švarko su kutosais (tikrai visai nieko), Žoržas sutinka barmenę-montuotoją Denisę ir apsimeta kino režisieriumi tam, kad gautų dar daugiau zomšinių rūbų.

Atsiprašome, neradome jūsų

Filmo pavadinimas referuoja į lapelius, kuriuos palieka siuntų kurjeriai, jei neranda siuntinio gavėjo namuose. Rick’as – vienas jų, neseniai įsidarbinęs siuntų tarnyboj, kad išlaikytų savo po 2008 metų krizės iš skolų neišlipančią šeimą. Kol Rick’as verčiasi per galvą, kad spėtų visas siuntas pristatyti laiku, jo paauglys sūnus praleidinėja pamokas, o mažametė dukra mikrobangėj šildosi vakarienę, nes žmona – soc. darbuotoja/seselė – pati dirba viršvalandžius. Realistiškas, jautrus ir puikia aktorių vaidyba išsiskiriantis filmas privers į vėluojantį DPD kurjerį pažvelgti su krisleliu daugiau empatijos.

Neįgarsintos mintys

Vadimas iš Kijevo – garsų įrašinėtojas. Kartą jis netikėtai gauna pasiūlymą, kuris, jei viskas eisis gerai, gali garantuoti darbą Kanadoje. Naująją Vadimo užduotį – įrašyti Karpatuose gyvenančio reto paukščio giesmę – apsunkina kartu į kelionę išsiruošusi ekstrentriška mamulė. Kai „Kino pavasario“ programos sudarytojas Gediminas pamini keistuolius personažus, hipsterišką atmosferą ir nostalgiškus sintezatorius, mes spaudžiam „play“.

Paskutinis patinas Žemėje

2018 metais nugaišo paskutinis šiaurinis baltasis raganosis, vardu Sudanas. Paskutines gyvenimo dienas Sudaną nuo brakonierių saugojo ginkluoti sargybiniai, supo godūs žurnalistai, nusifotografuoti trokštantys turistai. Kaip pasakoja programos sudarytoja Dovilė, „užčiuopusi momentą, kai grėsmė išnykti virsta patrauklia pramoga, [režisierė] sukūrė tragikomediją. Tik ne apie Sudaną.“

Ivana Rūsčioji

Filmo treilery išgirdę daktarus ir herojės šeimą vis kartojant, kad „viskas susitvarkys, kai ištekėsi ir pagimdysi vaikų“, iškart įtraukėm jį į watchlist’ą. Juostos režisierė pasakoja, jog filmą įkvėpė gyvenimo periodas, kai iš streso kuokštais slinko plaukai ir kartojosi epilepsijos priepoliai, o aplinkiniai kartojo, kad viskas – tik jos galvoje. Tragikomiškame filme režisierė, jos tėvai ir draugai vaidina patys save, o tai filmui suteikia dar vieną autentiškumo sluoksnį.

Kristaus kūnas

Kasmet „Kino pavasaryje“ stengiamės pažiūrėti bent vieną filmą iš Lenkijos, o šis – dar ir nominuotas „Oskarui“. Tikrais faktais paremtas filmas pasakoja apie 20-metį Danielį, kuris pataisos namuose patiria nušvitimą ir užsimano tapti kunigu. Tačiau su tokia praeitimi kunigų seminarijos durys Danieliui užvertos amžiams. Vis dėlto netikėto atsitiktinumo dėka vaikinas ima vadovauti mažo miestelio parapijai. O kur maži miesteliai – ten didelės paslaptys.

Nematomas gyvenimas

Ryškios spalvos, muzika ir emocijos – to ir tikiesi iš filmo iš Brazilijos. Despotiško tėvo „dėka“ sesėms Euridisei ir Gildai tenka gyventi skirtinguose pasaulio kraštuose, abiem klaidingai manant, jog sesuo gyvena tobulą savo svajonių gyvenimą.

Užjūris

Dokumentinis filmas „Užjūris“ pasakoja apie mokymų centre darbui užsienyje ruošiamas filipinietes, dar vadinamas OFW – Overseas Filipino Workers. Auklėmis ir namų tvarkytojomis Vakaruose dirbti besiruošiančios moterys pasiskirsto vaidmenimis ir role-playina įvairias situacijas, su kuriomis gali susidurti būsimų darbdavių šeimose. Vardan geresnio savo pačių šeimų gyvenimo moterys ryžtasi susidurti su galimais įžeidinėjimais, priekabiavimu ir namų ilgesiui.

Olegas

Tikros istorijos įkvėptas filmas pasakoja apie latvį emigrantą Olegą, nelegaliai dirbantį Briuselyje. Netikėtai praradęs darbą jis prisiglaudžia pas lenką Andžejų (jį suvaidino mūsų slapta meilė – aktorius Dawid Ogrodnik, pažįstamas iš nuos-ta-baus lenkų filmo „Tyli naktis“). Tačiau laikui bėgant Olegas supranta, kad likimo broliai emigrantai šiaip sau pagalbos rankos netiesia. Puiki proga pamatyti kitokią nei „dirbu marketingo asistente Londėj“ emigracijos realizmo pusę.

Taip pat siūlom nenurašyti ir trumpametražių filmų! Mūsų sąraše – pasauliniuose kino festivaliuose debiutavę lietuviški „Kolektyviniai sodai“ bei „Atkūrimas“, taip pat žiauriai cool atrodantis, animaciją su risografija sumiksavęs „Sh_t happens“, širdį spaudžianti dukros ir tėvo santykių istorija filme „Duktė“ (ta prasme… pažiūrėkit, kiek ten įdėta darbo) ir draugių santykių aiškinimasis supermarkete filme „Ne iš blogos valios“.