Puskė išbandė menstruacinę taurelę. Į sveikatą!

Achtung! Achtung! Straipsnyje kalbama apie kūniškas ertmes ir iš jų tekančius skysčius. Ne pats tinkamiausias metas gerti kisielių ar kruvinąją meri.

Pirmą kartą išgirdus apie menstruacinę taurelę tokio išradimo idėja tikrai nesužavėjo. Vaikščioti susigrūdus į save kažką TOKIO dydžio (kai net max dydžio tamponai kartais atima žadą) + mintyse vis iškylantis vaizdas, kaip neši tą taurelę link kriauklės Akropolio tualete, bandydama neaplaistyt grindų ir kitų pirkėjų… Mmmmne, ačiū. Bet kai viena po kitos interneto moterys ir merginos pradėjo tikint, kad atradusios taurelę jau metų metus nebeperka tamponų ir paketų, ir kad taurelė – geriausias joms nutikęs dalykas nuo teisės balsuoti gavimo, tada jau pasidarė smalsu. Tiesa, dar ne tiek smalsu, kad savo noru ir laisva valia ryžčiausi ją išmėginti. Tačiau lyg nujausdama mano egzistencines dvejones Puskei parašė Deimantė iš Amulette taurelių ir pasiūlė pamėginti. „Antrą kartą niekas nesiūlys“, pagalvojau ir challendžą priėmiau.

menstruacine taurele
Pagal tai, kokio stiprumo jūsų raudonieji potvyniai ir ar jau esate iš ten išgimdžiusi žmogų, galima rinktis iš kelių dydžių: S (47 mm) ir M (52 mm).

1 diena

Puskė iš Raudondvario sugalvoja atvažiuot kaip tik tą rytą, kai draugė yra pakvietus į jos vedamą jogos pamoką. Pirmą kartą taurelę dėtis ir iškart eit sportuot nedrįstu – besistengiant taisyklingai atlikt „žemyn žiūrintį šunį“ rizikuočiau iššaut savo naujajį draugelį ir jogos salę paverst į crime scene.

 

 
 

Grįžus namo kurį laiką prokrastinuoju ir vengiu iš komforto zonos eiti į taurelės zoną. Galiausiai susiimu ir pradedu skaityt informacinį lapelį. Ups, rašo, kad įsidėjimą reikėjo pasitreniruot prieš prasidedant mėnesinėms. Kąąą, kotelis irgi turi būt sulindęs? Galvojau, kad jis būna išlindęs kaip tampono šniūras, už kurio patraukus taurelė išssims. O tai jeigu viskas per giliai sulįs ir po to nebepavyks išssimt? Teks kviest draugę į pagalbą, kaip Carrie kvietė Samantą „Sekse ir mieste“. Rašo, kad kotelį reikia patrumpint prieš tai įsidėjus ir pamatavus, kiek per daug išlenda (vėliau supratau, kad patrumpint tikrai reikia, nes einant į Lidl išlindęs galiukas jautėsi lyg būtų kokia apmirus miniatiūrinė kūno dalis).

Dar rašo, kad lengviausia taurelę įsidėt atsitūpus, todėl taip ir padarau. Ir let me tell you, tūpt reikia ne „oi, gražiai čia pritūpsiu ant pirštų galiukų elegantiškai“ – ne, tūpt reikia ūkiškai, pilnom pėdom ir prasiskečiant lyg du mėnesius būtų užkietėję viduriai. Perlenkiu taurelę kaip pavaizduota instrukcijoj ir – ok, įsidėjo, bet akivaizdžiai turėtų būt biški aukščiau. Bet ne taip aukštai, kaip tamponas. Trečią kartą iš eilės bandydama teisingai įsidėt jaučiuosi lyg atlikinėdama kokią nefainą gydytojo išrašytą procedūrą, pvz., nosies plovimą druskų tirpalu – nefaina, bet žinai, kad reikia. Galiausiai pavyksta įtalpint, atrodo, tinkamu kampu. Palyginius, tai įsidėjo visai lengvai, maniau, bus blogiau. Bet kai pagalvoji, tai dar ne tokio dydžio dalykai turi įlįst ir iš ten išlįst.

1 diena – vakaras

Atėjus metui išsiimti (taurelę išsiimt, išplaut ir vėl įsidėt rekomenduojama kas 4-8 val.) nusiteikiu apsitaškyt iki ausų galiukų, bet, gana sėkmingai apčiuopus taurelės kraštus, šiek tiek suspaudus ir ištraukus (pasigirsta garsas „čmok“ lyg atidarytum agurkų stiklainį) nustembu, nes taurelės turinys nesiekia nė pusės. Galvojau, kad viskas teliuskuos per kraštus, o pasirodo, kad tie fontanai ne tokie jau ir smarkūs, kokie atrodo pažiūrėjus į panaudotą tamponą ar paketą. Ilgai taurelės turinio neanalizuoju, išplaunu, įsidedu atgal, lovoj pasitiesiu storiausią emergency rankšluostį ir tikiuosi geriausio.

menesines
Taip nenutiko. Rupi Kaur nuotr.

2 diena

Ryte atsikeliu ir net pamirštu, kad esu kažką įsidėjus, o ir pratekėt nepratekėjo – great success. Vėl – čmok – išssimu ir aplanko mintis, kad tokia taurelė puikiai pasitarnautų norinčioms atlikti bernų užkerėjimus mėnesinių krauju. Tiesa, per naują teisingai įsidėti vėl užtrunka: tai nepatogiai jaučiasi, o kai jau patogu – patikrinus (kaip rekomenduoja instrukcija) suprantu, kad taurelė reikiamai „neišsiskleidė“, vadinasi, nesurinktų visko, kas bėga. Dėl tokių strugglinimų vienu momentu norisi viską mest ir grįžt prie seno gero draugo paketo, bet susiimu ir pagaliau įsistatau teisingai. Todėl pirmų įsidėjimų nerekomenduočiau atlikinėti kur nors darbo tualete, kur tupėtum kabinoj ir penkis kartus bandytum įsidėt teisingai. Verslo partneriai gali pradėt nerimaut, kur dingai.

Likusios dienos

Vieną dieną ruošiuosi susitikt su draugėm, skubu, todėl negalvodama įsidedu taurelę iš pirmo karto – vadinasi reik mažiau stresuot ir myžt į batą, reik tiesiog dėt. Dėl visa ko „prisisegu“ paketą, kad atsitikus avarijai nesugadinčiau draugės mėnesio atlyginimo vertos sofos, bet nei ant paketo, nei ant sofos pėdsakų nepalieku.

Apskritai per ± savaitę pratekėjimų beveik nebuvo – kelis kartus buvau įsidėjus taip, kad taurelė iki galo „neišsivyniojo“, bet pastebėjus pirmus pavojaus ženklus nueidavau persidėt ir problemą likviduodavau.

taurele amulette
Po naudojimo padžiauti. Juokauju. Iš tikro yra specialus glamorous dėkliukas.

Išvados

  1. Akivaizdžiai reikalauja kantrybės ir praktikos, nes niekas negimė mokėdamas įsidėti menstruacinę taurelę iš pirmo karto.
  2. Įsidėjus pamiršti, kad ji ten, nes nėra jokio diskomforto.
  3. Būtų šiek tiek keblu taurele naudotis viešam WC/restorane/darbe. Tam reikalui gamintojai rekomenduoja su savim į kabiną pasiimt buteliuką vandens.
  4. Kita vertus, nebereikia šlamenti paketų įpakavimais, iš kurių garsų net pirmo aukšto kaimynai sužino, kad tau mėnesinės.
  5. Naudodama taurelę sutaupai pinigų. Paskaičiuokim: sakoma, kad vidutiniškai per 5 dienas mergina sunaudoja 20 tamponų, vadinasi, geriausiu atveju per mėnesį mėnesinėms išleidi 3 eu (jei pataikai ant akcijos ir dar panaudoji sukauptus  taškus). Per metus ant tamponų išleidi 36 eu ir štai tau atsiperka ir taurelė, ir ant vyno taurelės dar pinigų lieka. O menstruacinę taurelę naudot galima 20 metų (=720 eurų ant tamponų).
  6. Nors intymiai su ja nesusipažinus taip neatrodo, bet su taurele jautiesi švaresnė. Viskas vyksta tavo viduj, o tu tik ištuštini ir vėl „užkemši“ krioklį. Daug švariau nei tas ant siūlo po tualetą skraidantis išpampęs (sorry) tamponas, ką jau kalbėt apie paketą.
  7. Anksčiau nei apie tai, kad kas mėnesį į save kiši sintetines ir ne visai kūnui draugiškas priemones (kurių gali likt viduj), nei apie išmetamų higieninių priemonių gausą ir gamtos teršimą nelabai susimąstydavau, bet taurelė gali būti būdas, kaip savo vaikams nepalikti planetos, pilnos panaudotų tamponų.

Ir nors vienas mėnesis dar tikrai per mažai, kad stočiau į taurelės sektą ir visas kely pasitaikančias moteris bandyčiau įtikinti naudot taurelę, bet visai laukiu kito mėnesio, kad pažiūrėčiau, kaip toliau seksis su ja draugaut. Jei norit pabandyt ir jūs, tai sakė su kodu „manoAmuletteLietuvoj pristatys nemokamai.