stranger things

Ką žiūrėt: Stranger Things

Mesk visus darbus (vis tiek tik facebooke scrollinai) ir stabdyk besisiunčiančius torrentus – bent porą dienų tau jų tikrai neprireiks, nes per Netflix žiūrėsi Stranger Things. Vienas sezonas, 8 serijos = po 3-4 per vakarą, todėl prieš grįždamas iš darbo pasiskaičiuok kiek maždaug popcornų/čipsų/vytintų putpelės skrandukų prireiks tokiam Netflix pusmaratoniui.

serialas stranger things

Serialas pasakoja apie grupelę draugų iš mažo miestelio, kurie po pamokų laiką leidžia vieno iš jų garaže/rūsyje/žaidimų kambaryje, namo išsiskirsto važiuodami dviračiais, o prieš einant miegot dar susisiekia per plytos didumo racijas. Vieną vakarą kažkas ne itin mokslininką džiuginančio nutinka miestelio energetikos labaratorijoj (kitaip turbūt nebūtų taip desperatiškai bandęs išnešt kudašių), ir tą patį vakarą vienas iš minėtųjų draugų paslaptingai dingsta pakeliui namo. Kitą dieną visas miestelis jau įsitraukęs į berniuko paieškas.

serialas Stranger Things
Ne apie šitą grupelę, čia vyresnieji.

Veiksmas vyksta 1983-iaisiais, ir serialo kūrėjams neįtikėtinai gerai pavyko perteikti to laikotarpio atmosferą bei stilistiką. Nuo skambančios muzikos iki mokyklos gražuolio miegamojo tapetų, nuo neoninio serialo logotipo iki tėčio, ieškančio tobulos TV antenų kompozicijos – pasiruošk koncentruotoms 50-čiai minučių nostalgijos (tiesa, perleistos per amerikietišką prizmę), smogiančios tiesiai į paširdžius. Stranger Things turėtų itin patikti tokių filmų kaip Alien, E.T., Close Encounters of the Third Kind ir pan. gerbėjams, nes referencų į šiuos ir kitus 70-80s filmus čia nors vežimu vežk. Ir net jei atrodo, kad sci-fi elementai ne tau, arba kad 80s tau nekelia jokių jausmų, nes dar net gimęs nebuvai (nors, žinant, kad naujovės ir aktualijos tais laikais į Lietuvą atkeliaudavo tikrai ne šviesolaidžio greičiu, tai lietuviški 90s iš dalies atrodė kaip vakarietiški 80s), vis tiek primygtinai rekomenduojam pažiūrėti. Garantuojam, kad Stranger Things iš tavo šalto suaugėliško nuomojamo buto Lazdynuose nukels į šiltus tėvų namus kur nors Švenčionyse, kur tėvai dar žiūri televizorių, o tu jau guli lovoj ir nelauki ryto, nes pirma matieka, užtat po pamokų su Mantu pirksit „Love is…” ir varysit su rolikais.