balinancios juosteles
nuotr. pasiskolinom iš Tumblr

Ar veikia dantis balinančios juostelės? Rezultatai

Kaip sužinoti, ar balinančios juostelės iš tikro balina, ir ar po visų naminių procedūrų nesutrupa dantys? Pabandyti patiems, dah. Tą ir padarėme.

Prieš investuojant 40 $ į burnos grožį dėl visa ko pasitarėme su dantiste. Kadangi užsiminus apie juosteles dantistė nepradėjo šaukti iš siaubo ir metusi ant grindų metalinį padėklą nepabėgo iš kabineto, supratome, kad juostelės nėra toks jau didelis blogis, kaip galvoja mamos („susigadinsi dantis, nu paminėsi mano žodį“). Dantistė tik apšvietė, jog iškart galim pradėt naudoti jautriems dantims skirtas pastas, kuriam laikui pamiršti kavą, juodą arbatą ir raudoną vyną, ir kad balinančios priemonės balina tik natūralius dantis, t.y. jei jūsų priekinis dantis yra auksinis, po juostelių naudojimo jis ir liks auksiniu (arba jei matomoj vietoj turit plombą, juostelės jos nepabalins, todėl rizikuojat likt baltais dantimis ir pilka plomba).

Pakelį Crest 3D White Professional Effects iš Amerikos parvežė ten gyvenantis draugės balinančios juostelėsmamos pusseserės šuns bendradarbės kūmos šešuras, bet matėm, kad visokių jų rūšių galima įsigyti pas apsukriasias Vinted tarpininkes, o kažkokios kitos rūšies juostelių turi ir Drogas.

Informaciniame lapelyje rašo, jog negalima juostelių naudoti iškart po dantų valymo, todėl išsivalom dantis (kažkaip nesinori klijuoti juostelių ant cepelinais aplipusių dantų), palaukiam pusvalandį kitą ir pradedam.

Pirmadienis – užsiklijavau. Visai gerai prilipo. Kiek sugebėjau, stengiaus klijuot kuo lygiau. Youtube mačiau, kad reikia su nagu perbraukt tarpdančius, kad apgaubtų visą dantį, bet nelabai ten kas apsigaubia. Pusę priklijuoji ant priekinės dantų pusės, kitą juostelės pusę užlenki į vidinę. Ir taip apsiklijavus reikia sėdėt pusvalandį. Tai ką, atę kava ir arbata.

Po 5 min. Wow, kiek turiu seilių. Seilės kaupiasi burnoj ir lenda po juostelėm, nežinau, ar čia labai gerai. Kažkaip paprastą dieną nesusimąstai, žmogus, kiek daug turi seilių.

Vakare valantis dantis dantų apačios/viršūs (žiūrint iš kur pažiūrėsi; ten kur susiliečia kandant) šiek tiek jautrios.

Antradienis – petrauka

balinančios juostelėsTrečiadienis – kiek daug seilių. Bandau ištraukti seiles iš po juostelių, bet kai nuryju, skonis nekoks. Turbūt dėl peroksido. Vakarop vėl pradeda gana stipriai skaudėt dantų apačias. Jausmas, lyg kas būtų patrynęs švitriniu popierium. Rytoj būtinai darau pertrauką.

Ketvirtadienis – petrauka. Viskas kaip buvę, nieko neskauda.

Penktadienis – laikau 30 min. Vakare vėl skauda, net neina užmigt. Blogiausia, kad kai būni užsidėjęs – nieko nesijaučia, atrodo, galėtum laikyt ir laikyt. Bet skausmas ateina po pusdienio.

Šeštadienis, sekmadienis – petrauka. Petraukų metu dantys nejautrūs, nieko neskauda.

Pirmadienis – palaikau 15-20 min., gal nebeskaudės. Vakarop mažiau, bet skauda.

Nebesidedu savaitę. Po kiek laiko vėl užsidedu, laikau 15-20 min., šįkart jau nebeskauda.

 

Balinančios juostelės >>Rezultatai

Nors nuotrauka perteikti tikrąją spalvą nėra lengva, stengėmės kuo tiksliau nufotografuoti „prieš“ ir „po“. Išnaudojome tik 5 pakelius iš 20, dėjomės ne kasdien ir nelaikėm po 30 min., tačiau rezultatais likom visai patenkintos! Padidėjusio dantų jautrumo ar kitų problemų baigus naudot juosteles nepastebėjom.

balinančios juostelės
balinančios juostelės

Tikriausiai sunaudojus visą kursą šypsena tikrai taptų ta Holivudinė non sapiens baltoji, tačiau ir dantų jatrumas, turbūt, išvarytų iš proto. Aišku, nereikia pamiršti, kad visų dantys reaguoja skirtingai, tačiau mes patartume pradžiai rinktis Gentle routine linijos juosteles arba bent jau pradžioje nelaikyti juostelių visą nurodytą pusvalandį. O savo ruožtu mes kadanors pabaigsime visą pakelį ir informuosime, jei vieną rytą atsibusim be dantų.