Kasdien tarpusavy dalinamės linkais į fainus dalykus, renginius ir filmus, tai pagalvojom, kad savo gegužės atradimais ir birželio rekomendacijom galim pasidalinti ir Puskėje. Jei turit, ką pridėt, komentarų skiltis is your dance floor – lauksim!

Filmas: Hidden Figures

Po kinopavasariško balandžio (khm-du filmai per dieną-khm) gegužė nebuvo tokia įspūdinga, bet pagaliau pažiūrėjom Oskarų nominantą Hidden Figures. Filmas pasakoja tikrą, prieš tai daugumai mažai girdėtą istoriją apie tris NASA matematikes, kurios būdamos moterys ir dar juodaodės gūdžiais diskriminacijos metais reikšmingai prisidėjo prie žmogaus išsiuntimo į kosmosą. Šiek tiek dramos, šiek tiek juokų, (šiek tiek amerikietiško patoso), 60s rūbų bei interjerų ir šiais laikais neįsivaizduojamos rasistinės taisyklės, kai, pvz., juodaodžiai darbuotojai negali naudotis baltaodžių darbuotojų tualetais, nors, kaip sakė filme, „here at NASA we all pee the same color“. Rekomenduojam!

 

Downtown Yoga Vilnius

Gegužę lankėmės Puskės draugės Aistės įkurtoje mobilioje jogos studijoje Downtown Yoga Vilnius, kurią galima pasikviest į darbą pramankštinti sustabarėjusių ofisinių nugarų, o pavienių sustingėlių grupėms užsiėmimai vyksta ant Tauro kalno. Mums patiko tai, jog treniruočių metu nėra tos šiuolaikinės too cool for school atmosferos, o visiškai down-to-earth trenerė fokusuojasi į taisyklingą judesių atlikimą, raumenų sutvirtinimą, atpalaidavimą ir prasitampymą, o ne čakrų atvėrimą skambant gongams. Be to, viskas vyksta atviram ore, kas jau savaime yra gerai + nesijaučia keduose priprakaituotų kojinių kvapų.

Uodo app’sas


Jei jau prakalbom apie lauką, tai atėjus vasarai pasirodė ir vasaros prakeiksmas – fuckin’ uodai. Ypač smagu turėtų būti gamtoj švenčiantiems, pvz., vestuves – ta trumpa suknelė ant šleikučių vakare jau nebeatrodys tokia gera mintis… Bet po ranka neturintys repelento gali išbandyt apps’us, skirtus atbaidyti uodams. Programėlė leidžia aukšto dažnio garsą, kuris turėtų būt panašus į laumžirgio – didžiausio uodų priešo – sparnų skleidžiamą garsą, ir, pasak apps’ų kurėjų, nubaido uodus. Nors mokslininkai vienbalsiai neigia tokio dalyko veiksmingumą, mes vis tiek išbandėm Mosquito Device Free (bet yra daug skirtingų, įveskit „mosquito“ ir bandykit) ir nors sunku garantuot 100 % (vienas kitas vis atskrisdavo), bet telefonui išsikrovus ir garsui išsijungus uodų tikrai atskrido daugiau! O jei programėlę įsijungtų visi iki vieno vestuvių svečiai? O jei prijungti telefoną su programėle prie DJ’ėjaus kolonėlių?? Pabandykit.

 

Kavos vieta „Elska“

Nors kavinių Vilniuj tikrai netrūksta, bet Elska (islandiškai „myliu“) mums patiko tuo, jog ji sujungta su Pamėnkalnio galerija – išgėrus kavos gali užsukti į (nemokamą) parodą, kam dažnas arba pagailim laiko, arba patingim. Minimalistinis interjeras kviečia prisėst ir stebėt kaip troleibusai vis nespėja kirsti Pamėnkalnio ir Islandijos gatvių sankryžos, o ir kainos dantų nešiepia – už kavą ir chia pudingą sumokėjom 3 eurus.

 

Menas: Wardrobe Snacks

70s stiliaus fotoserija Wardrobe Snacks, sukurta aikštelės dailininkės Michelle Maquire ir fotografės Kelsey McClellan, vaizduoja užkandžius, tobulai suderintus su valgytojo apranga. Merginas įkvėpė žmonės, valgantys ne prie stalo: autobuso keleivis, išstraukęs užkandį iš kišenės, TV žiūrintis patėvis, balansuojantis sumuštinį sau ant šlaunies ir pan. Yum!

Birželio renginiai

Penketai 25-to renginio proga iš NDG keliasi į Valdovų rūmus, o Tomas Ramanauskas, Bored Panda ir Mantas Pelakauskas ruošia pranešimus apie madinguosius 90s.

Meanwhile, NDG šį savaitgalį už 20 centų kviečia apsilankyti baigiamose rodyti moterų meno parodose: „Asmeniška. Lietuvos moterų dailė 1918–1940 m.“ ir „M/A\G/M\A. Kūnas ir žodžiai Italijos ir Lietuvos moterų mene nuo 1965 metų iki šių dienų“.

Dar šį savaitgalį žalumingame ir lemputingame Downtown Forest’e vyksta Tilto namų festivalis, jei mėgsti Garbanotą Bosistą ir draugus, eik tiesiai ten.

Birželio 10 d. ant VCUP stogo vyks veganiško maisto festivalis Vegfest – laukia ne tik maistas, bet ir paskaitos, kosmetika, aksesurai, literatūra ir kt. Sako, būna daug žmonių, gal stogas nesugrius!

Santariškių klinika Rotušės aikštėje organizuoja Euromelanomos dieną – visi norintys galės ateiti į palapines pasitikrinti dėl odos vėžio. Geriau pasitikrint tą keistą apgamą nei vaikščiot su mintim, kad „ai, gal čia nieko“!

O besidomintys startup’ais, finansavimo galimybėm ir grilintu maistu trauks į Vilnius Tech Parką, kur vyks Startup Grind + Vinted BBQ vakarėlis.

Birželio 16 d. vyks Kultūros naktis, bet ką pamatyt teks išsirinkt patiems, nes Kūlturos naktų metu visas Vilniaus senamiestis virsta Palangos Basanavičium, ir kur eisi nusprendžia tave nešanti žmonių minia, todėl mes net nekišam nosies iš namų.

Atsiprašom, kad renginiai šįkart tik iš Vilniaus teritorijos – jei žinot, kas gero kituose miestuose, praneškit komentaruose!

Pabaiga