Cigarettes After Sex grįžta į Vilnių

Facebook’as jau turbūt buvo išmetęs reklamą, tai naujienos čia nepasakysim, bet taip, Cigarettes After Sex vėl gros Vilniuje. Valio! 2017-ais surengę visai sėkmingą koncertą Pranciškonų vienuolyno kiemely, šįkart grupė fanus kvies į VU Botanikos sodą birželio 12 d.

Dream-pop muziką grojanti Cigarettes After Sex yra viena iš tų grupių, kurios klausaisi sau namie per Youtūbą ir įsivaizduoji, kad tavo aplinkoj nelabai kas apie ją ir girdėję. Ir tik grupei paskelbus apie koncertą supranti, kad iš tikro jos muziką mėgsta – kaip parodė 2017 m. koncertas – pusė Vilniaus. Milijonus peržiūrų (tiksliau, perklausų) Youtūbe renkanti Cigarettes After Sex ir išgarsėjo Youtūbo pagalba: nors grupė susikūrė dar 2008 m., plačioji melomanų dalis juos pradėjo atrasti 2015 m. sekdami tais Youtūbo dešinėj pusėj rodomais „recommended videos“. Po tokio staigaus išgarsėjimo internete jų dainos skamba serialuose (pvz. daina Nothing’s Gonna Hurt You Baby – seriale Handmaid’s Tale), o grupė jau apsuko ne vieną ratą aplink Žemę, koncertus rengdami tiek Japonijoj, tiek LA, tiek Kieve ar Vroclave. Išties džiugu, kad ir Vilniaus millenialsai čia nelieka nuskriausti.

Kritikai Cigarettes After Sex muziką apibūdina kaip ambient pop, kurio gera klausyt gulint lovoj (nebūtinai po sekso), bet tuo pačiu, sako, tai muzika, pagal kurią galima šokti (gal labiau linguoti). Ir nors vokalistas Greg Gonzalez sako, jog nori, kad jo muzika neštų pozityvią žinutę, tačiau svajingos melodijos ir praeities meilės istorijas pasakojantys lyricsai taip užliūliuoja, kad nori nenori atsiduri nostalgijos liūne. „Instant depression“, – lakoniškai komentuoja klausytojas Youtūbe ir mes iš dalies sutinkam – tik ta depresija tokia… sentimentaliai pozityvi. Sekantis komentaras vienu sakiniu apibendrina Cigarettes After Sex skambesį:

This song makes me feel like I’m falling in love and being heartbroken at the same time.

*breaks the repeat button*, – rašo kitas komentatorius. Mes irgi spaudžiam repeat ir susitinkam birželį.

Bilietai | Event’as | Youtube