Viskas, jau gruodis, ir pagaliau ramia sąžine galim publikuot nuo rugsėjo čėdytą Kalėdinių dovanų patarimų gidą. Rinkt dovanas, jas pakuot ir kišt po egle yra smagu, bet kai į galvą neateina nė viena geros dovanos idėja ir, kai likus kelioms dienoms iki Kalėdų plauki savo likimo brolių minioje Akropolio koridoriais, pamažu bunda neapykanta viskam: pradedant Kalėdom, baigiant pusbroliu Artiomu, nes jam, matai, „nieko nereikia“. Tai kad taip neatsitiktų ir šiemet, siūlom pasinaudoti mūsų patarimais ir apie dovanas pagalvot iš ankščiau. Dar geriau – nereikės net kompo užverst ir kažkur eit, nes sąrašą specialiai darėm internetinį. Nors ir rinkom viską su siuntimu iš Europos (arba iškart iš Lietuvos), vis tiek patartume ilgai nesvajot, antraip teks išbandyti savo Word’o dizaino skillsus Kūčių naktį printinant „Kalėdų senelis su tavo dovana jau pakeliui, tai kol kas dovanoju tau 5 nugaros pakasymus prieš miegą“.

 

 

Bet prieš pradedant, trumpas pranešimas:

Šiuo straipsniu nesistengiam skatinti vartojiškumo. Kalėdų esmė – ne dovanos, ne parduotuvės ir ne pinigų leidimas (mums asmeniškai, pvz., Kalėdų esmė yra bliūdas mandarinų, Haris Poteris per TV ir ant sofos nulužęs tėtis, nu bet visiem skirtingai). Būna gaila, kai per visą tą skubėjimą esmė pasimiršta ir lieka tik „tam nupirkau, tam nupirkau, dar jam reik surast kažką ir bus viskaaas“. O šventė baigiasi tuo, kad visi lieka aptekę dovanom: dovana po pagrindine egle, kita – po antro aukšto egle, dar pora mažų antrai Kalėdų dienai, viena po pagalve, kita į batus, į kojines, į triusikus, viena nuo manęs, kita atseit nuo senio, šita kaip pagrindinė dovana, bet tai ją vieną dėt kažkaip be ryšio, reikia dar porą priedų nupirkt. Bet ar tikrai dar viena overpriced apyrankė ar prabangios skutimosi putos kažką keičia? Tikriausiai, kad ne. Užtat yra žmonių (ir ne tik), kuriem tie laisva ranka išleisti 10-15-20 eurų tikrai kažką pakeistų. Todėl turim pasiūlymą – o jei šeimoje, giminėje, draugų būry ar darbe susitart: dovanojam po vieną simbolinę dovaną, o kita dovanos dalis tebūna dovanos gavėjo vardu kokiai nors labdaros organizacijai, gyvūnų prieglaudai ar moksliniams tyrinėjimams paaukota pinigų suma? Arba dovana vaikui iš socialinės rizikos šeimos? Vaikščiot mieste (ar internete) ir galvot, kas pradžiugintų tau svarbų žmogų yra šventiška ir smagu – nesakom, kad reiktų to atsisakyt, tiesiog… gal šiais metais nebepersistengiam? Cool.

Pranešimo pabaiga

 

 

Puskė pataria: ką dovanot

ka dovanot

Babai darbo kalendorius visada dovanodavo darbe. Storus, salotinius arba oranžinius.
Bet šitas ne toks. Šitas hip.
Ohh Deer, 14 € + siuntimas į Lietuvą 4,70 €
Moleskine knygutės irgi būtų geras pasirinkimas.

 

 

dovanu idejos

Puiki dovana mėgstančiam keliaut arba kaip tik namisėdai – kad pamatytų, jog išvykęs buvo tik į Rusiją, ir tai tik dėl to, kad netyčia perplaukė ant sienos su Kaliningradu esantį Vištyčio ežerą.
Nutrinamas žemėlapis, Breto, 6.99 € + 2.10 € už siuntimą

 

 

ka dovanot

Šiek tiek įdomesnė dovana negu eilinis kuponas SPA procedūrai ar injekcijai į G tašką. Be to, galima tikėtis, kad išmokęs gaminti dovanos gavėjas pavaišins ir dovanotoją.
Indiškų patiekalų gaminimo pamoka, Sue’s Indian Raja, 15.93 €

 

 

dovanu idejos

Gera knyga – gera dovana, nebent žmogus jau yra skaitęs tą knygą. O tai sužinoti galima labai paprastai: nesukeliant įtarimo (t.y. ne iškart po to, kai, pvz., ką tik ištraukėt, kas kam dovanos) paklaust: „Gal esi skaitęs XXXX?“, o kai atsakys, pridėt: „Galvoju kokią čia knygą nusipirkt… Kažkaip seniai kažką gero skaičiau…“. Pokalbį tęsti priklausomai nuo situacijos.
Girlboss knyga puikiai tiks pradedančiajam/-ai verslininkei, kuriai trūksta įkvėpimo, kad ji   g a l i.
Ebay, 6.28 € + siuntimas į Lietuvą 1.20 €

 

dovanu idejos

Vizualiai patrauklus kalendorius tarnaus ir kaip kalendorius, ir kaip namų dekoro akcentas. Galima rinktis kalendorių iš stockinių kačiukų nuotraukų ar rajono politiko retrospektyvą, bet mes siūlom Puskės Justės kalendorių, 10 € ir nemokamas siuntimas.

 

 

dovanu idejos

Žmogui, kuris turi viską, galima padovanoti virtualią realybę – turėtų užimti jį bent dešimčiai minučių. Šimtus eurų kainuojančių pirkti nerekomenduojam (nebent žmogus geimeris arba labai into technology), nes po pirmų dešimt minučių ant amerikietiškų kalnelių susupa taip, kad antrą kartą „lipt“ nebesinori. Pirmai pradžiai galima rinktis pigiausius Google Cardboard analogus (3 € + 1.2 € už siuntimą), šiek tiek tvirtesnius kinietiškus iš Vokietijos Ebay (12 € ir nemokamas siuntimas)  arba Elektromarkt siūlomus už 20 € (+ nemokamas siuntimas).

 

 

dovanu-idejos

Puskės jau penktus metus naudojama ir highly rekomenduojama dienoraščio tipo užrašų knygutė, į kurią kasdien reikia parašyt po kelis sakinius apie prabėgusią dieną. Puiki savianalizės dovana, jei ne draugui, tai sau pačiam. Ypač smagu paskaityt pradžioje užrašytas mintis, tokias kaip „ahaha kai baigsiu pildyt jau būsiu senė bus 28 metai omg lol;DD“, arba „2011 ble, vakar bare pristojo kažkoks įkyrus prielipa“-„2016 nu va, jau penki metai kaip esam kartu su Jonu“.
Book Depository, 12.42 € ir nemokamas pristatymas (nors rašo Not expected to be delivered to Lithuania by Christmas, bet susisiekus su customer service sakė, kad we allow 1-3 working days to receive titles from our suppliers. Once shipped we allow 4-8 working days for delivery to Lithuania“, tai kaip ir turėtų spėt).

 

 

kuponas

Gera dovana tuo, kad tinka ne tik barzdų turėtojams, bet ir neturėtojams. „Ypatingo skutimo“ seanso aprašyme „karšti ir šalti rankšluosčiai, veido masažas, antakių linijos formavimas“ ypač intriguoja dalis „gyvaplaukių aplink ausis pašalinimas ugnimi“. Barzdaskučiai, 30 €.

 

 

dovana

Angeliukų, eglučių ir elnių formelės tinka tik žiemai, užtat dinozaurų sausainiai tiks visoms gyvenimo progoms: gimtadienių, krikštynų, sesijos proga ir ypač draugaujant su Rosu Geleriu.
Ohh deer, 10.60 € + 4.75 € už siuntimą.

 

 

dovanu-idejos-2-copy

Bilietai į koncertą, spektaklį, filmą ar baletą  yra gera dovana tada, kai tikrai žinai, kad žmogus norėtų į jį nueit arba dar nėra jame buvęs. Kaip sužinot? Žr. punktą apie skaitytą knygą.

 

 

ka dovanot

Bet ne dvasiškosios mandalos ar magiškieji sodai, o kas nors įdomiau, pvz. gražiai nupieštų tikrų miestųGame of Thrones, Ryano Goslingo arba keiksmažodžių spalvinimo knygutė specialiai vaikų turintiems žmonėms. Book Depository, 9,13 € ir nemokamas siuntimas.

 

 

asfasf

Prie to paties galima pridėt ir dar vieną vaikišką, bet suaugusiems skirtą knygutę „Suvedžiok taškus“. Tik tų taškų nebe 20, o tūkstantis, ir paveiksliukas gaunasi ne princesė Konsuela de la Carmen Jose Maria, o žymūs meno kūriniai, miestai, žinomi žmonės ir pan. Atpalaiduojanti dovana stresuot mėgstančiam žmogui, bet žmonės-kurmiai tų 1000 taškelių gali nesugraibyt, tai prosenelei geriau nedovanot. Book Depository, ±10 € ir nemokamas siuntimas.

 

 

dovanu idejos

Valgomi dalykai visada yra gera mintis, jei tik tai ne pikantiškas ožių sėklidžių vyniotinis. Bet kita vertus, eilinę kalėdinių saldainių dėžutę nusipirkt galima ir pačiam, todėl siūlom rinktis kažką, už ko akis neužkliūna kasdien apsipirkinėjant vakarienei – tam puikiai tiks importinių prekių parduotuvė Assorti. Mes imtume rūkytos paprikos prieskonius fainoj dėžutėj mamai ar tečiui, riešutų sviesto sesei (arba sau) ir Hario Poterio įvairių skonių pupelių jaunesniems pusbroliams (arba irgi sau). Siuntimas 1.44 €

 

 

Tai va, tiek norėjom pasiūlyt dovanų, užsakomų internetu. Iki Kalėdų dar pasistengsim aplankyti kalėdines muges ir paruošt patikusių prekių reportažus iš ten, tai likit įsijungę.

Žiemos mugė Kalėdos Sapiegų parke’16
Kalėdų Pop up @ Kablys

Kalėdų Pop up @ Tautos namai
VDA Kalėdinis blusturgis
Commune Art Kalėdų mugė
Šv. Stepono Kalėdų mugė
Uptown Kalėdos: Last Minute Market’16