ka veikti londone

Ką veikti Londone, kai Big Ben’ą jau matei

Kol Theresa May dar plūduriuoja ant Brexit plausto, ir plojančių lietuvių pilni Ryanairo lėktuvai dar laisvai kyla ir leidžiasi Londono oro uostuose, siūlom jums alternatyvų Puskės Londono gidą.

God’s Own Junkyard

Įsivaizduok sandėlį iki lubų prikrautą neoninių ženklų ir šviečiančių iškabų. God’s Own Junkyard būtent tai ir yra. Londono pietuose esančią… vietą (?) įkūrė neoninių ženklų kūrėjas Chris Bracey. Chrisas savo karjerą pradėjo gamindamas neonines iškabas Soho rajono striptizo klubams, viešnamiams ir sex shopams, o kai buvo pastebėtas Holivudo, savo darbais pradėjo puošti tokių režisierių kaip Kubrickas ir Burtonas filmus. Filmavimams pasibaigus ar parduotuvėms užsidarant, neoniniai ženklai tapdavo niekam nebereikalingi, todėl Chrisas visus savo gamintus neonus susirinkdavo ir metams bėgant prikaupė įspūdingą šviečiančią kolekciją, kuri pritrėškia tave savo margumu vos įžengus į God’s Own Junkyard. Apsilankyti ir pasinerti į neonų jūrą (ir, aišku, prisifotkint savo Instagramo feedui) nieko nekainuoja, o išalkus galima prisėst toje pačioje patalpoje esančioje pyragų ir gėrimų kavinėje.

Veikia penktadieniais, šeštadieniais ir sekmadieniais.
Artimiausios metro stotelės: Walthamstow Central ir Wood Street, bet galima pasiekti ir autobusu, google (map) it.

Regent’s Canal

 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

A post shared by Ana (@_anamariatoro) on

Beveik per visą centrinį/šiaurinį Londoną sruvenantis Regent’s kanalas yra puiki pasivaikščiojimų vieta, kai norisi biškį daugiau gamtos ir mažiau žmonių (nors žmonių, ypač ant dviračių, neišvengsi, bet jie visi maloniai kartos „sorry“ ir „cheers“, kai duosi jiems kelią siauruose prasilenkimuose). Kanalas iš viso driekiasi 14 kilometrų ir prasidėjęs Little Venice rajone čiurlena pro Regent’s parką, Londono Zoologijos sodą, Camden Town’ą, King’s Cross’ą, kol pasiekia hip Londono rytų rajoną, Victoria parką ir galiausiai įteka į Temzę. Visų 14 kilometrų turbūt neįveiksit – nebent esat proud maratonininkai – bet galima pasirinkti tam tikrą atkarpą, pvz. Little Venice iki Camden Town, arba Victoria Park iki Angel metro stoties, ir pasimėgaut siaurų gyvenamųjų laivų, vietinės floros ir faunos bei besikeičiančios architektūros vaizdais.

Beigel Bake kepykla, Brick Lane

 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

A post shared by kiki🕷 (@kikiblocksberg) on

Puskės Londono gidas nebūtų Puskės Londono gidas, jei jame nepaminėtume mūsų must-visit vietos – skaniausių beigelių kepyklos everrr. Įkurta 1974-ais kepykla tęsia XIX a. rajone gyvenusios žydų bendruomenės tradicijas ir vis dar kepa tuos pačius beigelius, veikia visą parą ir išparduoda 7 tūkstančius beigelių per dieną. Minkštučiai, šviežučiai, chewy beigeliai traukia vietinius ir turistus kiaurą parą, bet ypač savaitgaliais nusiteik pastovėti užsiraičiusioje gurgiančių pilvų eilėje. VERTA.

Rekomenduojam: salt beef beigelį su agurkėliais ir garstyčiom.
Dar rekomenduojam: prisipirkt maišą beigelių be nieko, parskridus į Lietuvą perpjauti per pusę ir dėti į šaldiklį. Ir kviest Puskę ant beigelių.
Artimiausios metro stotelės: Liverpool Street ir Shoreditch High Street

Miuziklas

 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

A post shared by Choi Jeongwon (@j.wonee) on

Net jei į teatrą eini kartą į penkmetį ir tai tik dėl to, kad laimėjai nemokamą bilietą Facebook’o konkurse, labai rekomenduojam apsilankyti viename iš pasaulinės šlovės sulaukusių Londono miuziklų. Iki tobulumo nušlifuoti pasirodymai, dainos, šokiai ir kostiumai porą valandų džiugins akį ir ausį, o einant namo norėsis niūniuot girdėtas dainas. Bilietas į miuziklą Londone kainuoja daugiau, negu Ryanairo bilietas iki Londono, bet pigesnių bilietų galima gaut renkantis toliau nuo scenos esančias vietas ir į miuziklą einant darbo dienos metu. Londono miuziklai ir spektakliai taip pat yra geras šansas gyvai pamatyt mėgiamus UK aktorius, pvz., Kit Harington (aka Jon Snow!!) spektaklyje True West.

Rekomenduojam: Mamma Mia, The Book of Mormon, Chicago, The Lion King.

Dennis Severs namas

Londonas – muziejų (ir dažniausiai nemokamų) miestas, todėl neapsilankyt Tate Modern, Victoria & Albert muziejuj ar Nacionalinėj galerijoj nebūtų labai protinga. Bet kai Londone besisvečiuoji n-tąjį kartą ir dominančių muziejų resursai ima sekti, reikia pradėt dairytis į mažesnius ir ne taip plačiai žinomus. Dennis Servers house – tai restauruotas XVIII a. namas Shoreditch’e. Jame – dešimt autentiškai įrengtų 1724 m. šeimos kambarių, kuriuos apžiūrinėjat, pasak muziejaus įkūrėjo, pasijauti tarsi būtum įžengęs į kitą paveikslo pusę. Kambariai įrengti taip, tarsi šeima kažkur name, bet jūs vis prasilenkiat – kūrenasi židinys, ant staliuko, atrodo, ką tik numestas siuvinėjimas, iš kitų kambarių sklinda gaminamo maisto kvapai ir garsai. Turo metu prašoma nekalbėti ir nefotografuoti, o tai tik dar labiau padeda įsijausti į XVIII a. atmosferą ir pamiršti, kad iš tikro esi vidury burzgiančio ir pypsinčio šių dienų Londono.

Artimiausios metro stotelės: Liverpool Street ir Shoreditch High Street

Gatvės maisto turgūs

Jei valgymas – tavo hobis, Londonas yra puiki vieta apsirijimui maisto degustavimui. Be gausybės restoranų ir kavinių beveik kiekvienas Londono rajonas turi savo savaitinį turgelį, kuriame prekiaujama ir gatavu maistu. Nu, kaip Open Kitchen, tik maistas skanesnis ir pasiūla įvairesnė – ne tik picos ir dešrainiai. Didiejį maisto turgūs puikiai iliustruoja Londono kaip tautų katilo paveikslą, nes rasi katilų iš tokių pasaulio kampelių, kurių maisto dar tikrai nebūsi ragavęs. Daugumos maistų kainos varijuoja tarp 5 ir 10 svarų, o jei sustosi prie prekystalio nutaisęs confused veidą, preikeivis beveik visada pasiūlys šaukštelį/iešmelį/gabalėlį paragavimui.

Rekomenduojam: mūsų dažniausiai lankomi yra Broadway Market, Brick Lane Market, Dinerama ir Borough Market, bet Time Out turi naują ir ilgą sąrašą.

Secret Cinema

Secret Cinema – labiau patyrimas, negu vieta, į kurią gali nuvažiuot bet kada užsukęs į Londoną, bet jei atsitiktų taip, kad esant Londone vyktų Secret Cinema renginys, labai rekomenduojam apsilankyti. Secret Cinema organizuoja slaptus (t.y. niekas iš anksto nežino, kur viskas vyks) filmų seansus, persipynusius su gyvais pasirodymais. Artimiausia renginių serija (James Bond motyvais) vyks ateinančią vasarą, o šią vasarą buvo pamaloninti Blade Runner gerbėjai. Viskas vyksta taip: nusiperki bilietą (prasideda nuo 40 svarų) ir gauni nurodymus, kuriai veikėjų grupei priklausai ir kokias aprangos detales turėtum dėvėti. Atėjęs į slaptą renginio vietą – kuri būna paversta to filmo pasauliu – prisijungi prie kitų, irgi persirengusių, žiūrovų. Tarp jūsų dar būna įsimaišę aktoriai, kurie atlikdami tam tikrus vaidmenis įtraukia ir žiūrovus. Ateini žiūrėti mėgstamo filmo, bet kartu tampi to filmo dalimi, how cool is that? Ankstesni Secret Cinema renginiai kvietė pasinerti į tokius filmus kaip Mulen Ružas, Romeo + Džiuljeta, Star Wars, Casablanca, Alien ir kt.

O dabar jūs, 3, 2, 1 – kokių fainų Londono vietų žinot?