Kalėdinių dovanų gidas iki 15 €

Dovanas lengva (ok, lengviau) išrinkti būna tiems žmonėms, su kuriais arba gyveni, arba kiaurą parą kabi ant laido messendžery ir mėtaisi linkais su prierašais „omg, kaip norėčiauuu“. Arba dar tiems, kurie, pavyzdžiui, kolekcionuoja viską su varlėm. Likusiems atvejams į pagalbą skuba Puskės dovanų gidas. Kadangi iki Kalėdų liko savaitė (!!), mažai tikėtina, kad spėsit parsisiųsti importinių dovanų iš užjūrių, todėl šįkart sudarėm sąrašą su dalykais, kuriuos galima rast Lietuvoj.

Menas

Kaip ir pernai be gėdos jausmo į sąrašą dedam pažįstamų darbus, bet tik dėl to, kad tikrai verti dėmesio. Triakių laižiakų močiutei su dieduku gal nedovanotume (nors..?), tačiau Kissi Ussuki printai puikiai tiktų žmonėms prie meno (siuntimas 3 eu), o turintys didesnį biudžetą ir freelancerių draugų gali užsukt ir į Ką žmonės dirba visą dieną? (siuntimas nemokamas).

Knygos

Knygos – visada gera idėja, tereikia a) išrinkti tinkamą ir b) neišsiduodant (!) išsaiškinti, ar žmogus jos dar neskaitęs. Nė neabejojam, jog nauja Beatos Tiškevič knyga (13.49 eu) šiemet tupės po daugelio eglutėmis, o be jos dar dovanotume šiais metais itin aktualią Feminizmas – žodis, kurio negalima minėti (6.75 eu), švietėjišką Sapiens: Glausta žmonijos istorija (11.76 eu), įkvepiančią Moterys (10 eu), ir apie skandinavišką jaukumą pasakojančią Hygge: gyvenimas pagal danus (8.81 eu). Pristatymas 1.15 – 1.70 eu.

Augalai

Augalai dažniausiai dovanojami įkurtuvių ar gimtadienių proga, ir nors po augalu (kalėdų egle) dėti kitą augalą gal ir nėra įprasta, bet kodėl gi nepadėjus? Ypač, jei dovanos gavėjas įvaldęs „plant lady is the new cat lady“ gyvenimo filosofiją. Fainų augaliukų turi Kambarinės gėlės (dirbs šį sekmadienį ir duos 30% nuolaidą!), taip pat Soirée parduotuvės, šiek tiek brangesnių ir ne tik augalų – Botanika Store, o jei nori vazoną ir augalą komplektuoti pats, drožk tiesiai į Ermitažo augalų skyrių.

Riešutų sviestas

Natūralus lietuvaičių gaminamas riešutų sviestas gali būt puikus „kažko skanaus“ priedas prie pagrindinės dovanos, o ir skonių yra tiek, kad net sunku išsirinkt. Tik pirkti jau reikės eit į neinternetinę parduotuvę, kad 100% gautum savo sviestą laiku (3 – 7 eu).

Vilnonis pledas

Ok, vilnonis pledas yra turbūt universaliausia dovana ever. Prie teliko gulinčiam tėčiui – check. Bendrabučio kambary gyvenančiai sesei – check. Netflixą chillinančiam draugui – check check check! Net šitą dovanų gidą rašom su prieš porą metų dovanų gautu vilnoniu pledu ant kelių. 100% merino vilnos pledas 14.44 eu arba 50% vilnos ir 50% akrilo pledas 13.50 eu ir nemokamas siuntimas.

Bullet journal

Minimalistiško dizaino ir vietoj eilučių turinti tik taškelius užrašinė gali pasitarnaut kaip bullet journal – darbo kalendorių alternatyva kūrybiškiems žmonėms. Arba kaip eskizų knygelė. Arba kaip dovana sau. 4.498.49 eu ir 1.70 eu už siuntimą.

Vaflinė

Dažnai pasitaikanti kalėdinė dovana būna atmieruoti ir stiklainyje supakuoti ingredientai sausainiams ar pyragui. Mes siūlome pereiti į kitą dovanų levelį ir giminės smaližiui padovanoti vaflinę, vaflių receptą ir atitinkamą kiekį ingredientų. Nu, kad kalėdinių vaflių gautum ir pats. Nečirviniai vafliai už 14.99 arba šiek tiek brangesni čirviniai.

Kavinukas

Aeropresų ir visokių filtrinių lašnotojų laikais, visi, atrodo, pamiršo seną gerą espresso kavinuką. Jei darbe Secret Santa išsitraukei ne hipsterį iš Naujamiesčio, šis už 15.16 eu + įdomesnės kavos pakelis puikiai tiks dovanų keitimuisi. Priešingu atveju apie areopresus teks konsultuotis su barista.

Penkių metų dienoraštis

Penkių metų dienoraštis („Nuostabus gyvenimas“ yra nuostabiai cringy pavadinimas, wow) yra užrašų knygutė, skirta pildyti kasdien, penkis metus iš eilės.  I know, skamba kaip didesnis įsipareigojimas už dabartinius santykius, bet patikėkit – verta! Tik dovanoti reikėtų tikrai pareigingiems gyvenimo raštininkams, nes savaitėmis nieko neužrašant knygutė praranda prasmę. Minėjom jį ir pernykščiame dovanų sąraše – jei kas nusipirkot ar gavot dovanų, parašykit komentaruose, ar pildot! 6.50 eu + 1.70 už pristatymą.

Žvakės

Žvakė – dovana paprasta, bet tikrai ne prasta, nes jų pridovanot galima įvairiausių: nuo bekvapių užtat cool formos IKEA žvakių (5.99 eu) iki kvapnių iš H&M (9.99 eu) bei nuo Lietuvoj gaminamų The Blue Sparrow (10 eu) iki amerikoniškų Yankee Candle (11.90 eu – daugoka kaip už mažą žvakę, užtat kvepia Kalėdų eglute!).

 

Iš Puskės šiam kartui tiek, bet bus dar! Užuomina: vyrai.
Jei norėtumėte šį sąrašą papildyti savo pasiūlymais, jūsų komentarų laukiam apačioj! We’re in this together.

P. S. Dovanų ieškojom ir jas rinkom patys, nė vienas pateiktas link’as nėra reklaminis.