Kambarinių augalų džiunglėse: ką išsirinkt

Kambarinės gėlės. Iš pradžių tyčiojiesi iš mamos ir močiutės, nes atrodo, kad augalų jom niekada nebus gana: perka, sodina, persodina, keičiasi, genėja, dalina – iki kol tau stukteli kokie 25 ir pats pavirsti į savo mamą. Norisi ir to augalo, ir ano, va šitą mielai pasivogtum iš namų, bet damn, netilps į traukinį parsivežt į nuomojamą butą mieste.

Augalai yra pirmas atsakymas į klausimą, kaip paverst kambarį jaukesniu. Net jei gyvenat Hario Poterio sandėliuke po laiptais, atsineškit į jį kambarinį augalą ir gyvenimas taps 50 % mielesnis. Kaip to augalo nenumarint? Mūsų patarimas būtų prisiminti apie jo egzistavimą ir palaistyti bent tada, kai tvarkaisi kambarį – kol kas šita praktika pasiteisino su visais turėtais augalais.

Čia apžvelgsime didžiąją dalį Puskės mėgstamų augalų, kurie puikiai tinka instagraminimui, ir nereikalauja daug popinimo. Ačiū Ermitažui, kad neišvarė, kol viską fotkinom ir kilnojom vazonus.

Fikusas robusta

kambariniai-augalai-012

Gali būt, kad matėt fikusą augantį pas prosenelę troboj šalia tinklinių užuolaidų ir servetėle uždengto televizoriaus. Bet galėjot matyt ir lofte pas draugę iš reklamos agentūros, nes tame ir yra fikuso fainumas – jis (pa)tinka visiem. Renkantis savo pirmą gyvenime augalą mes rekomenduotume imti būtent jį. Storoki, sodriai žali ir tvarkingi lapai papuoš bet kokį interjerą ir nereikalaus daug priežiūros. Palaistyti reikia kartą į savaitę, kai žemė būna išdžiuvusi, ir karts nuo karto nepamiršti nuvalyti dulkėtų lapų. Nu, neapsimesim, kad esam dideli kambarinių gėlių žinovai, tai daugiau paskaitykit čia.

Kaip fikusus panaudoti gyvenime:

fikusas2 1. Uhp.no, 2. Freundevonfreunden.comfikusas

3. Nicole Franzen Photography, 4. Desiretoinspire.net

Kaktusai ir sukulentai

kambarinis-augalas_aa

 

Čia nufotografavom savo mėgstamiausius, bet dauguma sukulentų rūšių yra vizualiai patrauklios (išskyrus nebent tuos, kur būna nupurkšti oranžine spalva ir apibarstyti blizgučiais) ir puikiai tinka jaunai galvai, kuri kartais pamiršta pamaitint ne tik augalus, bet ir save. Įsigijus kelis skirtingus galima sukurti mini boho Arizoną savo šaltame Antakalnio bute.

Kaip sukulentus panaudoti gyvenime:
kaktusai-2

  1. Interiorsyum, 2. Blog.welovecacti.com

kaktusai

3. Designsponge.com, 3. Iiiinspired

Fitonija

kambariniai-agaulai-002_

Fitonija kažkam gali pasirodyti toks šiaip sau augalas, tačiau jam daug žavesio priduoda rožinė lapelių spalva. Tokio mažo dydžio augalas puikiai tinka tiems, kurių asmeninė teritorija susidaro tik iš lovos ir lovos spintelės (t.y. bendrabučio gyventojams (arba Hariui Poteriui)). Fitonijoms labai patinka drėgmė, todėl jas galima dėti į terariumų kompozicijas.

Sansevjeros

kambariniai-agaulai-012Liaudyje vadinamos uošvės arba velnio liežuviu (nes vis tiek vienas ir tas pats, chachacha) sansevjeros taip pat gali būti matytos pas bobutę arba rajono poliklinikos koridoriuj, bet tai nereiškia, kad jos netiktų prie jūsų Ikėjos svetainės.  Be to, sansevjeroms patinka šiltas ir sausas oras, todėl jomis drąsiai galima bandyti paslėpti sovietinius radiatorius.

Kaip sansevjeras panaudoti gyvenime:

sansevjera-2 1. myscandinavianhome.com, 2. mnn.comsansevjera

3. myscandinavianhome.com, 4. evergreendirect.co.uk

Tilandsija

tilandsija

Stilingų v/blogerių sekėjams ir Pinteresto vergams puikiai pažįstama tilandsija, kitaip dar žinoma kaip oro augalas. Labai kompaktiškas ir daug vargo nereikalaujantis augalas – nusiperki, įdedi į kokią nors talpą ir gali džiaugtis! Nereikia jokių persodinimų, žemėtų nagų, vazonų ir lėkštučių, nes tilandsijos gyvena tiesiog ore. Aišku, tam, kad augtų ir nesudžiūtų, šiek tiek priežiūros vis tiek reikės: vasarą kasdien, o žiemą kartą-du į savaitę reikia apipurkšti vandeniu ir padėti/pakabinti taip, kad gautų saulės, bet ne tiesioginių spindulių. Dar jiems reikia cirkuliuojančio oro, todėl ir augalui, ir tau pravers karts nuo karto prasivėdinti bezdukus.
Šituos oro augalus fotografavom Žalioj stotelėj (H. Manto 3, Vilnius, kainavo apie 3 €). Esam matę, kad jų turi ir Soirée, kartais būna Ermitaže.

Kaip oro augalus panaudoti gyvenime:
oro-augalas-soiree

  1. Žalvarinis „sodas“ iš Fuxigold, arba ona.com, arba pasidaryt pačiam, 2. Soirée.

oro-augalas-tilandsija

3. labioguia.com. 4. Etsy

Palminiai augalai

palme-augalaipalme-augalas

Jei jau turite ir kaktusų, ir fikusų, ir jie vis dar sveiki gyvi, vadinasi jau galite pereiti į kitą augmenijos levelį ir pamąstyti apie palmes. Nors jos reikalauja šiek tiek daugiau šeimininko priežiūros, tačiau tuo pat metu padeda sukurti jaukią Jūros periodo parko atmosferą.

Patarimai pabaigai

1. Kad atrodytų įdomiau, augalus statyti galima ne tik ant žemės, bet ir į specialus stovus, ant kėdžių, suoliukų ar knygų krūvos. West Elmaugalo stovas

 

2. Jau kurį laiką į madą grįžęs dar vienas bobutiškas reikalas – augalų vazonus specialiuose kapšeliuose kabinti ore. Paklauskit močiutės. Etsy

kabantis-vazonas

 

3. Jei užtikot mamą, močiutę, draugę ar poliklinikos darbuotoją begenint kokį nors didelį augalą, pasiprašykite poros lapų – galėsit pamerkti į vazą ir turėti laikiną augalą. Beje, čia monsteros lapas – irgi labai hip augalas, bet užauga monstriškai didelis. lunagemme.com

monstera-pirkti

Pabaiga