kokosų aliejus

Netepk kokosų aliejaus ant veido + kiti patarimai

Apsilankius (nemokamoje!) konsultacijoje pas kosmetologę Akvilę, kad ji įvertintų, ar naudojame tinkamas veido priežiūros priemones, Akvilė užsimena, jog kokosų aliejus kaip makiažo valiklis nėra labai geras pasirinkimas. „Nežinau iš kur atsirado mitas, jog kokosų aliejus yra naudingas veido odai. Priešingai – jis labai kemša poras ir odai gali pridaryti daugiau žalos negu naudos.“ Per akciją Rimi pirktus kokosų aliejaus stiklainius kaip mat patraukėme šalin ir paprašėme Akvilės paminėti daugiau klaidų, kurias net nesusimastydami galbūt darome kasdien.

Savarankiškas mechaninis veido valymas namų sąlygomis

Mechaninis-giluminis odos valymas yra viena efektyviausių procedūrų kovojant prieš aknę, tačiau netinkamai atlikta procedūra gali turėti neigiamų pasekmių odos būklei. Didžioji dalis žmonių bėrimo elementus spaudžia pirštais, neretai pamiršdami pasirūpinti steriliais vienkartiniais įrankiais. Taip elgiantis rizikuojama pernešti infekciją ant kitos odos vietos, be to, tinkamai neparuošus odos prieš procedūrą atsiranda didelė rizika spaudžiant traumuoti audinius, sukelti hiperpigmentaciją, sudaryti randelius, pažeisti kapiliarus ir sukelti ilgalaikes poodines kraujosrūvas. Todėl namuose rekomenduoju kartą į savaitę atlikti šveitimo procedūrą, naudoti poras sutraukiančias, valančias kaukes, ant pavienių iškylančių spuogų naudoti mažinančią uždegimą priemonę su ichtiolu, rūgštimi, cinku ir kt., o kartą per mėnesį kreiptis pas specialistą atlikti profesionalią mechaninio-giluminio veido valymo procedūrą.

 

Kosmetikos produktų rinkimasis pagal amžiaus grupes

Odos būklei įtaką daro daugybė faktorių, ir amžius yra vienas iš jų. Kiekviename tarpsnyje oda turime rūpintis atitinkamai: jauname amžiuje nederėtų naudoti priešraukšlinių priemonių, o brandžiame – premonių su stipriais alkoholiais, kurie tik dar labiau sausintų ir taip jau drėgmės stokojančią odą. Tačiau būtų netikslu teigti, kad odos priežiūrą galime suskirstyti į tam tikras amžiaus grupes. Kiekvieno žmogaus oda yra individuali – yra brandaus amžiaus moterų, kurios turi problemų su riebia veido oda, yra ir paauglių, kurie kenčia nuo hiperpigmentacijos (kai kur teigiama, kad tai vyresnio amžiaus problema). Renkantis odos priežiūros priemones reikia atsižvelgi į kiekvieną odos būklę ir problemą individualiai.

Kosmetikos produktų naudojimas ne pagal paskirtį

Savo praktikoje neretai susiduriu su klientais, kurie painioja veido priežiūros priemonių paskirtis, pvz. šveitiklį naudoja vietoje prausiklio. Prausiklio paskirtis – makiažo, riebalų, mirusių ląstelių, purvo, prakaito ir kt. pašalinimas. Jį rekomenduojama naudoti 2-3 kartus per dieną. Šveitiklio paskirtis – pašalinti pleiskanojantį, negyvų ląstelių sluoksnį. Po šveitimo pagerėja kraujo apykaita, suaktyvinami regeneracijos procesai. Jį rekomenduojama naudoti 1 kartą per savaitę. Abu produktai yra naudingi odai, tačiau jei šveitiklį naudosime vietoje prausiklio ir šveisime su juo veido odą 2-3 kartus per dieną, galime suardyti natūralią odos apsauginę funkciją, gali išplonėti epidermis, oda taps neatspari žalingiems aplinkos veiksniams, gali pradėti veistis mikroorganizmai, atsirasti bėrimo elementų, oda ims greičiau senti, gali atsirasti kuperozė.

Naminės priemonės veido priežiūrai

Visuomet priemones „iš virtuvės“ rekomenduoju rinktis labai atsargiai. Kai kurios iš jų ne tik yra neveiksmingos, bet ir gali pakenkti odai. Savo darbo praktikoje turėjau atvejį, kuomet mergina, nugirdusi, kad grynas česnakas puikiai padeda esant randams po spuogų, užtepė česnako masę ant problematinių vietų – česnakas nudegino didelius odos plotus merginos veide. Taip pat buvo didelis susidomėjimas grynų aliejų naudojimu veido priežiūrai, nors didžioji dalis aliejų veikia kamedogeniškai. Pavyzdžiui, kokosų aliejus kemša poras, todėl jį rekomenduoju naudoti kūnui ir drėgniems plaukams, o ne veido odai. Šiandien prekyboje yra puikių veido priežiūros priemonių be konservantų ir kenksmingų medžiagų, tačiau jei vis dėlto būtinai norisi išbandyti vieną ar kitą liaudies medicinos priemonę veido odai, pirmiausia rekomenduoju pasitarti su kosmetologu.

Dienai skirtų produktų naudojimas nakčiai

Dieną rekomenduojama naudoti apsaugą nuo UVA ir UVB spindulių – tam geriausiai tinka kremas su SPF apsauga, o nakčiai tinka odos priežiūros produktai su aktyvesniais ingredientais: maitinamieji kremai, serumai, koncentratai, priemonės su AHA, BHA rūgštimis. Naudojant priemones su AHA, BHA rūgštimis dienos metu, ir būnant tiesioginiuose saulės spinduliuose be UVA ir UVB spindulių apsaugos atsiranda didelė hiperpigmentacijos rizika, kurią vėliau koreguoti būna labai sunku.

 

Kosmetologę – grožio terapeutę Akvilę Martinkutę rasi jos Facebook puslapyje.