kur valgyti vilniuje
Apie rameną šįkart nerašom, bet P.S. „Manami“ jis skaniausias

Vilnius: pusryčiai, pietūs ir barai

Vilniuj restoranai ir barai atsidarinėja dažniau negu šaldytuvo durelės po 18 val., tačiau ne visada daug žadanti nauja vieta pateisina tuos tūkstančius facebook’o užsicheckinimų. Čia aprašėme ne pačias naujausias, tačiau Puskės laiko, liežuvio ir piniginės patikrintas vietas. Dauguma jų nuolatiniam Vilniaus gyventojui tikriausiai gerai pažįstamos, todėl šį sąrašą susikonspektuoti kviečiame naujai į Vilnių atisikrausčiusią liaudį, tačiau akį užsmesti verta visiems. Į „ridikėlio išrūgų putėsis su petražolės koto blizgučiais“ tipo vietas nevaikštome, todėl jų sąraše nerasite.

 

P u s r y č i a m s

 

A photo posted by @princiupesa on

Beigelistai – kiek mums žinoma, viena pirmųjų vietų Vilniuje pradėjusi prekiauti beigeliais po jų išnykimo Antrojo pasaulinio metais. Nedidelė, bet kupina šiltos atmosferos vieta pačiame Halės turguje, o jei pasiseks, gausite vietą prie lango, pro kurį galėsite stebėti kasrytinį Aldutės vaisių ir uogų biznį. Beigelistai turi tris kavines: Halės tuguje, Užupy ir Senamiesty. Rekomenduojam: beigelį su kreminiu sūriu (to die for) ir uogiene.

 
 

A photo posted by Daria (@coolnina) on

Kitchen – Minimali ir puikiai savaitgalio bruncho instagramai tinkanti aplinka, malonūs padavėjai ir (vėlyvi) savaitgalio pusryčiai nuo 11:30 iki 16:00. Rekomenduojam omletą su ožkos sūriu ir prancūzišką skrebutį su uogomis.

 
 

A photo posted by Kavos era (@kavos_era) on

 Kavos Era – kitaip, nei dauguma, čia pusryčius tiekia visą dieną – ne tik ryte ir ne tik savaitgaliais. Stilingas, bet ne pretenzingas interjeras, draugiški darbuotojai, skanus meniu (kruasanai, skirtingos kiaušinienės ir omletai ir didelis pasirinkimas įvairių sumuštinių už pakankamai normalią kainą) – puiki stotelė pakeliui į Vingio parką ar susitikimą Naujamiestyje.

 
 

P i e t u m s / V a k a r i e n e i

 

Sue’s Indian Raja – mėgstantiems indišką maistą Sue’s Indian Raja yra tikras (tačiau nepigus) rojus: kokybiški ir visada skanūs patiekalai paruošti indų virėjų su iš Indijos atsivežtais ingridientais, ir nepriekaištingas aptarnavimas. Puikiai tinka ypatingoms progoms ar kai nesinori draugų iš užsienio vestis į Marceliukės klėtį. Penkios puskės iš penkių. Mūsų mėgstamiausias: chicken tikka masala (aštrumo nepernešantiems skystablauzdžiams rekomenduojam butter chicken).

 
 

A photo posted by Grill London (@grill_london) on

Grill London – iš Kauno į Vilnių atsigrilinęs restoranas įsikūrė prieš tai buvusiame Floor, o dar prieš tai buvusiame Soulbox (o kas buvo dar prieš tai?). Atėjęs turi išsirinkti patiekalo pagrindą – įvairiai paruoštą grillintą mėsą ar paukštieną. Prie išsirinktos mėsos renkiesi garnyrą, vieną iš salotų variacijų ir vieną padažą. Kaina (labai patraukli, beje) priklauso nuo pasirinktos mėsos, o visa kita gali derinti kaip tik įsigeidžia liežuvio receptoriai, ir kol kas visi mūsų bandyti deriniai buvo tikrai skanūs.

 
 

Jurgis ir Drakonas – kažin ar beliko neragavusiųjų Jurgio ir Drakono picų, bet nepaminėti jų negalime. Faktas, kad iškart po atsidarymo tai tapo viena populiariausių vietų pavalgyti ne taip ir stebina, žinant kiek dėmesio šeimininkai skiria maisto, aptarnavimo ir aplinkos kokybei.

 
 

A photo posted by Marija (@marijamesko) on

Vathaitau – azijietiška virtuvė ant Basanavičiaus (Vilniaus, ne Palangos) kampo. O jei tiksliau – pusiau vidiniame kieme, kur Tailandietiškos dvasios priduoda ant sienos augantys vijokliai, nuo saulės dengia iš Azijos atskridę skėčiai, o į lėkštes krauna įvairių rūšių noodlus. Mūsų mėgstamiausias – Phat Tau, kuris pirmadieniais kainuoja tik 5 €.

 
 

V a k a  r o   p a s i s ė d ė j i m u i

 

King & Mouse – turbūt mažiausias Vilniuje kiemelis spalvotomis lemputėmis veda į viskio barą, kuriame smagu ne tik viskio mėgėjams. Draugiška ir „nepasikėlusi“ vieta puikiai tinka, kai norisi susitikti su draugais, rasti vietą atsisėsti ir nešaukti viens kitam į ausį bandant perrėkti muziką (dažniausiai).

 
 

Cafe de Paris –  o čia jau gali tekti rėktelt į ausį, nebent pasirinksi toliau nuo DJ pulto esančią sėdimąją zoną. O jei sėdėti nesinori, visada galima prisijungti ankštoje, bet visus talpinančioje šokių aikštelėje ir pasileisti plaukus skambant, pvz., 80s hitams. Cafe de Paris yra mėgstamas ne tik lietuvių ir prancūzų, bet ir kitų tautybių Vilniaus svečių, todėl vietoj Salento savo draugus užsieniečius geriau vesk čia.

 
 

A photo posted by Marija (@marijamesko) on

Pavilijonas – 60s pastatytas gėlių pardavimo pavilijonas dabar yra atgimęs baro ir nišinių koncertų bei renginių vietos pavidalu. Dideli langai, už kurių – dideli medžiai, po medžiais – staliukai lauke, o viduj – daug spalvoto apšvietimo. Patiks liaudžiai, ieškančiai, kur pailsėti nuo Vasaros terasos.

 
 

Piano Man Outside – vilniečiams turbūt iki kaulų smegenų (gerąją prasme) žinoma terasa labiausiai rekomenduotina šiltą vasaros vakarą, kai nesinori sėdėti judrioje gatvėje, bet norisi daugiau erdvės ir mažiau garsios muzikos. Dažniausiai pilna žmonių, tačiau kažkokiu būdu beveik visada įmanoma rasti laisvą staliuką, bačką ar bent jau kėdę, o jei ne – šalia yra nemažai suoliukų, o už jų – žole apžėlęs kalnelis, žodžiu pasirinkimo galimybės neribotos. Gėrimų yra, skėčiai nuo lietaus yra, tikėtina, kad bent vienas pažįstamas taip pat bus. Atrodytų, paprasta terasa, tačiau kaip ir žieminis jos brolis Piano Man Bar kažkokiomis mistinėmis galiomis traukianti galybes žmonių.

 
 

A photo posted by @gabipabi on

Peronas – neseniai vienerių metų gimtadienį atšventęs baras yra tikra atgaiva akiai ir širdžiai, nes užuot stebėjęs Vilniaus gatvės madų šou, gali gurkšnoti alų ir stebėti pravažiuojančius traukinius. Jei pavyko užsiimti vietą šezlonge, sveikiname ir raginame iš jos nebepakilti – urbanistiškai romantiškas vakaras garantuotas.
+ milžiniškas Tonis Soprano.

 

Komentaruose visada laukiame jūsų įžvalgų: kur mėgstate valgyti/išgėrinėti jūs? O kur esate apsikrėtę salmonelioze?