loftas fest
Grupė Kero Kero Bonito

20 dainų Loftas Fest nuotaikai pagauti

Karolis Vyšniauskas

Atėjus panikai dėl savo viešo įvaizdžio, neva jis kažkam rūpi, ėjau per „photos of you“ katalogą feisbuke ir nusiiminėjau tagus nuo visokių gėdinančių fotografijų, kurios 2012-aisiais atrodė smagios.

Ir radau šitą foto:

Loftas fest
www.sciuka.com, Loftas Fest 2012

Kas šis senolis? Kas jo kirpėjas? Kodėl jo kelnės tokios plačios? Ir kas čia per skardinės laikymo būdas?

Bet šitame laiko artefakte įdomesnis yra antras planas, kur stovi šviesiaplaukis garbanotas blondinas rožine kepure, nežinau kaip jį įleido, jis akivaizdžiai dar nepilnametis.

Tas vaikis yra ba.

Šiandien ba. tapęs jaunos Lietuvos roko scenos veidu, surinkęs milijonus peržiūrų YouTube groja visų LT festivalių esminėse scenose, gros šiemet ir Loftas Fest.

Ir tada supratau dalyką: kad Loftas, studijų metais atrodęs kaip nauja vieta būti, seniai nebėra nauja (bet vis dar būti!). Ir kad jų festivalis, irgi dar atrodo toks naujas ir šviežias, šiemet vyksta jau penktą kartą.

Man Loftas patinka, nes žiūri į priekį. Jų skoniu gali pasitikėti. Pernai feste grojo Young Fathers, britų reperiai-menininkai-šokėjai, tada gavę Mercury prizą (apdovanojimas, kurį britų kritikai, norėdami įnešti nors kiek balanso į skaičiukų dominuojamą muzikos rinką, duoda albumui, kurį mažai kas perka, bet kuris išties yra geras, gal net geriausias tais metais išleistas Britanijoje), grojo Le1f, Niujorko queer reperis. Niekas kitas jų čia nebūtų pakvietęs.

Daug kas per tuos penkis metus pasikeitė. Chinawoman dabar prisistatinėja tikru vardu Michele Gurevich ir kuria dainas pavadinimu „Drugs Saved My Life“. Dirty Goods, faina grupė iš Velso, iš kurių tada ėmiau interviu kažkur lofto gamyklų blokuose, neprasimušė ir iširo. Low Roar, tada nedrąsiai grojęs vienas akustine gitara dabar turuoja po pasaulį su grupe ir įrašinėja trečią albumą.

Gal tuose koncertuose buvote ir jūs. Pagauti festivalio nuotaikai sudėliojau 20 labiausiai patikusių dainų, kurias girdėjau Loftas feste per tuos keturis metus ir kurias tikiuosi išgirsti šiemet.

 

 

Ką klausėte / klausysite jūs?

P.S. Jei jums nereikia jokių playlistų, tiesiog norit žinot, ko klausyti feste šiemet, tai: Daughter (su bilietu), Kero Kero Bonito (su bilietu) ir Repetitor (nemokamai).

Festivalis prasideda penktadienį.