serialas westworld

The next big thing: serialas Westworld

Ar bežaisdamas kompiuterinį žaidimą kada buvai užsimanęs atsidurt jo viduj? GTA? Harrio Poterio? Red Dead Redemption? Vaikščiot kur panorėjęs, daryt ką panorėjęs, tik žinot, kad niekas negali tavęs sužeist (ar bent jau nužudyt)? Būtent apie panašius dalykus pasakoja naujas HBO serialas Westworld.

serialas westworld

Westworld – pramogų parkas – vesterno stiliaus gyvenvietė, kurioje kasdieniais (užprogramuotais) darbais užsiima itin tikroviški žmonių pavidalo robotai. Kaubojai, bordelio darbuotojos, šerifai, kaimo mergelės ir berneliai čia yra tam, kad didelę pinigų sumą už bilietą pakloję parko lankytojai įsilietų į vesterno gyvenimą ir pildytų savo fantazijas (kaip nekeista, dauguma jų susiję su seksu arba susišaudymais, nors mes asmeniškai rinktumėmės ramų pasivaikščiojimą kanjonais. Nu gal dar žodeliu kitu persimestume su kokiu saulės nubučiuotu kaubojum… Gal jis parodytų kaip jodinėt…).

serialas westworld

Parko vadyba visą veiksmą stebi iš futuristinės laboratorijos ir savo išmaniom plančetėm įveda naujus siužetus, kontroliuoja, updatina ir į atsargą nurašo nuo normos nukrypusius robotus. Nors parodytos dar tik 5 serijos, bet jau po pirmų epizodų kyla klausimas, o kas atsitiks, kai nuo normos nukryps vis daugiau robotų?

 

Westworld sujungia du priešingus pasaulius: šviesmečiais pažengusių technologijų pasaulį su kaubojų ir indėnų laikais, jame persipina pietiniai Amerikos kanjonai su stiklinėm dirbtinio intelekto laboratorijom ir gaunam kažką tarp rudai gelsvo vesterno, Namelio Prerijose ir Terminatoriaus „robotai prieš žmones“ motto.

Serialas Westworld yra kuriamas pagal to paties pavadinimo 1973 metų filmą, pramogų parko įkūrėją vaidina Anthony Hopkinsas, vienas iš scenaristų yra Jonathan Nolan, išgimdęs scenarijus filmams The Dark Knight, Interstellar ir pan., o prodiuseriai anksčiau dirbo ties Star Wars bei Mission: Impossible filmais. Do we need to say more?Tik pasirodęs Westworld sulaukė itin gerų atsiliepimų tiek iš kritikų, tiek iš paprastų mirtingų žiūrovų (rottentomatoes.com jis yra pirmoje populiauriausių serialų sąrašo vietoje), ir yra laikomas nauju ir itin stipriu HBO arkliuku.

Bandėm laukt ir pradėt žiūrėt tik kai bus parodytos visos sezono serijos, nu bet ką čia prilauksi.