Du mylimiausi instagramerių appsai

Ar kas nors dar naudoja Instagrame esančius filtrus? Turbūt jei su vienu iš appso atnaujinimų tie filtrai dingtų niekas nė nepastebėtų, nes dabar yra pilna kitų programėlių – daug geresnių už Instagram filtrus – skirtų vien nuotraukų redagavimui.

O kai kurie užkietėję instagrameriai naudoja bent 3-4 skirtingus appsus vienai nuotraukai prieš įkeldami ją į Instą. Nes Instagram yra  m e n a s, žmonės. Tas spalviškai derantis feed’as pats nesusikurs – patikėkit, mes bandėm. Mūsų all time favorite mėgstamiausias nuotraukų redagavimo appsas yra VSCO, bet čia jau old school’as, visi žino VSCO. Madingiausi tiek užsienio, tiek Lietuvos instagrameriai dabar naudoja dvi programėles, todėl visiems, norintiems būt hip&cool, bet nedrįstantiems paklausti tiesiai šviesiai, skubam į pagalbą.

 

HUJI

 

Huji yra vienkartinius juostinius fotoaparatus imituojantis appsas, kurio pagalba išgaunamos 90’s stiliaus nuotraukos. Net jo interface’as atrodo kaip tikras fotoaparatas – yra akutė, pro kurią matosi vaizdas (reik ją paliest arba paverst telefoną, kad vaizdas pasidarytų full screen) bei fotkinimo ir blykstės mygtukai. Appsas nuotrauką automatiškai nufotkina tamsesnę, šiek tiek išblurintą – atrodo visai kaip tos nuotraukos karolina meschino programeleiš šeimos kelionės į Lenkiją 1996-aisiais. Bet norint dar labiau paturbint 90’s vibe’ą nustatymuose galima įjungt apsišvietusios juostelės efektą, apačioj pridėt skaitmeninę datą ir įjungt low quality nustatymą. Taip, mes 2018-ųjų vaikai, perkam naujausius iPhonus, kad galėtume prisisiųst nuotraukų kokybę bloginančių appsų.

 

Tiesa, nemokama appso versija neleidžia redaguot prieš tai padarytų nuotraukų – norint į appsą importuot paprasta kamera fotkintas nuotraukas reikės pakloti 1.09 €.

Panašių appsų ieškok įvedęs „lomography“. Android – KUJI.

 

 

GLITCHÉ

Jei Huji yra paprastutė, labiau basic programa, tai Glitché – visai kas kita. Glitché ant nuotraukų deda glitch’us – algoritmiškai sukurtus efektus, kurie imituoja kompiuterinių technologijų klaidas. Iš pradžių appsas kiek pritvoja tave savo galybe, nes jame daugiau nei 30 nevisai tradicinių filtrų, kurie dar turi po atskirą nustatymą, o iš apdorotų nuotraukų dar galima padaryt ir gif’us, nu žooodžiu. Pvz., nuotrauka su filtru GLITCH, arba monsteros augalas su efektu LINES.

karolina meschino programele

Bet turbo-super-instagrameriai-influenceriai (net ir Kardashian klanas!) pagrinde naudoja vieną Glitché filtrą – CHNNLS. Jis leidžia tam tikrą nuotraukos dalį patempti ir toje vietoje uždėti RGB spalvų spektrą.

Galima tempti daug, galima vos vos, čia jau pagal skonį, tik reikia spėti laiku tas spalvas sugauti, nes patemptos jos po truputį grįžinėja atgal. Anyway, suprasite, apie ką mes čia, kai pabandysit, o pabandyt galima nusipirkus appsą už 0.99 € (+3 € norint redaguot ir video).

Panašių appsų ieškok įvedęs „glitch“.

 

 

Jei žinot kitų fainų nuotraukų redagavimo appsų, komentarų skiltis is your dancefloor!