private parts

Kalbantys lytiniai organai filmuke „Private Parts“

Dalinamės žaviu video kūrėjos iš UK Annos Ginsburg trumpametražiu „Private Parts” – animuotu dokumentiniu video apie moterų seksualinį gyvenimą ir anatomiją. Jis sulipdytas iš tikrų žmonių tikrų interviu, kurie vėliau buvo paversti į animuotus kalbančius lytinius organus. Piešta krizenanti vagina kalbanti apie orgazmą – ar gali būt kas nors genialiau?! Savo filme Ginsburg pristato skirtingų žmonių seksualinius „vargus”, nepasitikėjimą ir pasisekimus, taip bandydama užvesti diskusiją seksualinės nelygybės tema. Kaip pasakoja animuotoja, ant suolo nupieštus penius matom ir kalbas apie dročinimą girdim turbūt nuo pradinių klasių, tačiau panašu, kad apie merginų seksualinius tyrinėjimus kalbėtis nejauku ne tik artimų draugų rate, bet ir su partneriu(-e) ar net pačia savimi.

private parts

 „Private parts” mes jau peržiūrėjom ne vieną kartą, rekomenduojam pažiūrėt ir tau – aktuali tema ir nuostabus idėjos išpildymas! Būtų mūsų valia, transliuotume tokius video per visų Lietuvos mokyklų aktų salių projektorius.

Čia gali pažiūrėti kūrėjos prezentaciją, kurioje ji pasakoja, kad idėja sukurti tokį video kilo kai dar paauglystėje pastebėjo, kaip skirtingai yra reaguojama į vyrų ir į moterų seksualumą. „Kitą dieną atskubėjau į mokyklą pasipasakoti draugėms, kad vakar pavyko pasiekti pirmą gyvenime orgazmą. Bet jų reakcija mane gerokai nustebino ir labai nuliūdino”.