serialas the marvelous mrs. maisel

Ką žiūrėt: The Marvelous Mrs. Maisel

Sakysit, apie The Marvelous Mrs. Maisel rašom tik dėl to, kad laimėjo Auksinį gaublį, bet iš tikro pilotinę seriją pažiūrėjom before it was cool (prieš kokį pusmetį) ir galvojom, o, reikės parašyt į Puskę! Tada pusę metų pralaukėm, kol išeis pilnas sezonas, o šiandien va Auksiniai gaubliai priminė, kad mes ne vieninteliai, kuriems nuostabioji ponia Maisel taip patiko.

serialas the marvelous mrs. maisel

 

Serialas pasakoja apie 1958-ųjų Niujorke gyvenančią jauną namų šeimininkę Miriam Maisel ir jos netikėtai prasidėjusią stand-up karjerą. Miriam turi du vaikus, penkių miegamųjų butą 11-tam aukšte, tėvus, gyvenančius aukštu aukščiau, bei ofise dirbantį mylimą vyrą, kuris bando pradėti komiko karjerą, ir kuriam Miriam aukoja visas savo dienas ir naktis (pvz., eina miegot pasidažius, vyrui užmigus bėga valytis makiažo ir suktis bigudukų, o ryte keliasi anksčiau, kad tuos bigudukus išsiimtų ir pasidažytų vyrui dar nepabudus).

 

 

Ir ne dėl to, kad būtų kokia fyfačka tuštutė, anaiptol – Miriam protinga, sąmojinga ir šmaikšti – o dėl to, kad savo vyrui ji nuoširdžiai linki tik geriausio (t.y. visada palaikančios ir visada gražios žmonos) ir dėl to, kad ją taip mokė griežta, tokia pat prisižiūrėjusi jos absoliučiai tipinė jewish mother.

serialas the marvelous mrs maisel

Deja (o gal ir laimei), Miriam vyrui viso to pasirodė per maža, todėl, susikrovęs jam iškeptus bulvinius blynus, ją paliko. Tą patį vakarą sudaužyta širdim ir alkoholio atrištu liežuviu Miriam atsidūrė stand-up bare, suprato, jog tai ji, o ne jis, yra šmaikšti, faina ir apskritai, viską ant savo pečių nešanti šeimos galva, ir netikėtai net pačiai sau pradėjo savo stand-uperės karjerą.

 

 

Serialas The Marvelous Mrs. Maisel giriamas už itin charizmatišką pagrindinę aktorę Rachel Brosnahan, už nuostabias 50s Niujorko dekoracijas ir veikėjų stilių (tos suknelės!), bet labiausiai – už juokingą sąmojį bei šmaikščius dialogus. Tačiau perspėjam – šnekama pakankamai greitai, todėl norint suprasti visus juokus reikėtų būti bent šiek tiek pažengusiems anglų kalboj. Įsivaizduojam, kaip visa tai skambėtų/skambės per kokią LNK su lietuvišku įgarsinimu, kur dubleris nespėja versti, o tu galiausiai nebesupranti, kur kurio veikėjo žodžiai (#mesužtitrus). Galų gale, serialas vaizduoja merginą in the 50s, kuri ryžtingai skinasi kelią „vyriškoje“ profesijoje, ir kaip rašė National Public Radio, sako tai, ką moterys komikės būtų sakę prieš pusę amžiaus, jei tik kas nors būtų leidę joms kalbėti.

Pirmą seriją galima pamatyt Youtube, o šiaip rodo per Amazon „kanalą“, kurį mėnesį galima žiūrėt nemokamai išbandant Amazon Prime. Mėnesio neprireiks, nes aštuonias serijas sužiūrėsit per porą dienų.
Shalom. <-negalėjom atsispirt.