Kai akys užimtos, o ausys neturi, ką veikt: 9 super geri podcast’ai

Kažkada populiaru buvo turėt internetinį dienoraštį banga.lt svetainėj, tada atėjo blog’ų šlovės laikai, po to – Youtūbas, o paskutiniu metu į aukštumas iškilo podcastai. Mes podcastų mėgstam klausyt atvejais, kai akys yra užimtos, o ausys neturi, ką veikt, pvz. tvarkantis namus, kažkur važiuojant ar kuičiantis skuduryne – kad nereikėtų klausyt pardavėjos mėgstamo Kelias į žvaigždes 2 kompakto. Seniau žadėjom, o neseniai netgi gavom laiškų, raginančių greičiau parašyt apie savo mėgstamus podcastus, tai voila – devyni mėgstamiausi Puskės podcastai! O komentaruose labai lauksim jūsų rekomendacijų.

This American Life

Podcastų karalius ir senolis – daugiau nei 600 epizodų prikaupęs This American Life kiekvieną savaitę pasakoja kelias (dažnai pačiais keisčiausias) istorijas, kurias vienija ta pati tema. Jei prieš miegą trūksta pasakos ar keliaujat Vilnius – Palanga galva plyšta nuo nusišnekančių kelionės kompanionų, paklausykit, apie Philo Collinso patarimus, kaip parašyti gerą break-up dainą, apie 8-metį berniuką, kuris nori išžudyti savo šeimą arba apie tai, koks jausmas, kai nelegaliai kerti Meksikos sieną.

NPR Politics

Šitas podcastas buvo sukurtas specialiai Amerikos prezidento rinkimų mėsmalei apžvelgti, bet buvo toks sėkmingas, kad ir toliau kelis kartus per savaitę komentuoja svarbiausius įvykius JAV politikoj. Objektyvus, ganėtinai neformalus ir su vedėjais, į studiją įpuolančiais tiesiai iš Baltųjų rūmų, podcastas puikiai tiks, jei nori žinoti šiek tiek daugiau nei rašo delfi ir turėt pagrįstų argumentų, kai diskutuoji apie Trumpo nesąmones.

How to do everything

Kaip spaust ranką kaip politikui? Kaip aktorėm vonios scenose putos neišsisklaido nuo putyčių ir spenelių? Kur daugiau riešutų sviesto – paprastuose Reese’s ar Helloweeno edition Reese’s? – tokių klausimų klausia podcasto klausytojai, o vedėjai Mike ir Ian susisiekia su tų sričių žinovais ir bando surasti atsakymus. Per trumpus epizodus sužinost daug visiškai nereikalingų (nors gal kam nors ir prireiks informacijos, kaip iš maišelio išvalgyti skanesnius čipsus), bet tikrai fun faktų. Mūsų didžiam liūdesiui How to Do Things užsilenkė prieš kurį laiką, bet archyve yra 265 epizodai, tai ką veikt bus. 

Girlboss radio

Girlboss radio podcasto vedėja yra jaunystėj vintažinius drabužius Ebay’juj pardavinėjusi, o vėliau savo brand’ą Nasty Gal įkūrusi Sophia Amoruso. Į savo podcastą ji kviečia verslo įkūrėjas, redaktores, kultūros veikėjas ir kitas daug pasiekusias moteris, kad jos papasakotų, nuo ko prasidėjo ir kaip klostėsi jų karjeros, ir kaip iš picų išvežiotojos galima tapti, pvz. Obamos patarėja. Ir nors podcastas sustojo pernai gruodį, pačios Sophios verslas ne per seniausiai bankrutavo o jos autobiografija paremtą serialą Netflix’as atšaukė po pirmo sezono (nes buvo tikrai šūdinas, tbh), tačiau tiek ji pati, tiek podcasto girlbosės turi daug gerų patarimų, kurie įkvepia eit to kick some ass.

Stranglers

60-aisiais Bostone siautėjo žudikas(-ai), kuris(-ie) įsibraudavo pas vienišas merginas į butus ir jas žiauriai pasmaugdavo. Žmogžudystės kartojosi, visas miestas buvo pakraupęs, polcija liejo devynis prakaitus, bet iki galo taip ir neaišku, kas įvykdė visus tuos nusikaltimus. Į 12 Stranglers epizodų sudėta liudininkų pasakojimai, tyrėjų komentarai, spėjimai apie įtariamuosius ir viskas papasakota taip, kad nueisit patikrint, ar namų durys tikrai užrakintos.

Serial

Jei jau prakalbom apie žmogžudystes, tai nepaklausyt Serial – populiariausio podcasto pasauly – negalima. Apie jį jau rašėm čia.

At home with…

Dvi youtūberės Lily Pebbles ir Anna Newton eina pas žinomas rašytojas, kosmetikos brand’ų įkūrėjas ir žurnalų redaktores į namus, kuičiasi po jų drabužių spintas, šaldytuvus ir vonios spinteles ir visiškai paprastai kalbasi apie karjerą, namus ir gyvenimą. Klausantis apima jausmas, lyg paslapčia kavinėj klausytum įdomaus draugių pokalbio prie gretimo staliuko, tik be to creepy prieskonio.

Stuff you should know

Podcasto vedėjai Chuck’as ir Josh’as kiekvienam epizode išsamiai, įdomiai ir šmaikščiai pasakoja apie vis kitą dalyką, o jų aprėpiamos temos yra tokios plačios, kad net sunku apibūdinti jas kitu žodžiu negu “stuff”. Pavyzdžiui, neseniai mūsų klausyti epizodai pasakojo kaip veikia krūtų implantai, kaip veikia miego paralyžius bei kas per daiktas yra užsienietiško akcento sindromas.

Ką žmonės dirba

Gaila, bet lietuviškų podcastų (dar) beveik nėra (arba bent jau kai ieškom, tai iTunes išmeta tik visokias „Vakaro pasakaitė by LRT“), tačiau liepos gale startuoja šviežias, pozityvus ir apie jaunimą bei kūrybines industrijas pasakosiantis podcastas, kurį įrašinėja merginos iš Ką žmonės dirba visą dieną. Laukiam!