the ordinary kosmetika

The Ordinary kosmetika: kai serumas kainuoja 5.90 (+įspūdžiai)

Atsimenat, merginos iš Kosmetikos DNR pasakojo, kad dažniausiai prabangių kremų savikaina nesiekia 10 eurų, tačiau pirkdamas jį penkiskart tiek sumoki už fancy įpakavimą, reklamos kampaniją ir tą kremą reklamuojančią žvaigždę. Panašu, kad tos pačios nuomonės yra ir kanadiečių dermatologijos kompanija Deciem, kuriuos užkniso toks nesąžiningumas kosmetikos industrijoj, todėl sukūrė profesionalią, bet tikroviškos kainos odos priežiūros liniją The Ordinary. Ir kai sakom tikroviškos, turim omeny kainas, prasidedančias nuo 4.90 € ir vyraujančias tarp 6-8 eurų. Kaip pasakoja The Ordinary įkūrėjas Brandon Truaxe, į rinką jie norėjo įnešti gerai žinomus ir patikimai veikiančius ingredientus, kurie dažniausiai būna overpriced ir kosmetikos gamintojų pristatomi kaip kažkokia inovacija. Paklaustas, kaip jiems pavyko sukurti aukštos kokybės, bet tokios žemos kainos produktus, jis atsakė, kad tie ingredientai paprasčiausiai nėra tokie brangūs, kaip mus verčia manyt kosmetikos gamintojai. Va tau ir high-end kremai už 90 eurų!

kosmetika-the-ordinary

The Ordinary kosmetika supakuota į paprasto (nors, mūsų nuomone, daug gražesnio už daugelį brangių brand’ų) dizaino buteliukus yra orientuota į šiek tiek apie odos priežiūrą išmanančius žmones. Vietoj to, kad, kaip kiti gamintojai, ant pakuočių rašytų „Odą skaistinantis ir balansuojantis serumas”, The Ordinary tiesiog parašo pagrindinį produkto ingredientą, pvz. „Niacinamide 10% + Zinc 1%”. Arba vietoj „Odą drėkinantis fluidas” – „Hyaluronic Acid 2% + B5”. Todėl norint kažką išsirinkt visų pirma reikia žinot, ko tavo odai reikia, o antra – jei nesat chemikai ar dermatologai – atidžiai išsinagrinėt išsamius produktų aprašymus The Ordinary puslapy. Kad nepasimestume tarp sudėtingų pavadinimų ir nemažo produktų kiekio, gamintojai pateikia ir naudojimo gidą, kuriame nurodo, ką, kada ir po ko geriausia tepti, ir kurie produktai nesiderina tarpusavy.

Pabandėm

The Ordinary nereklamavo nei Beyoncé, nei Cara Delevingne, bet rudenį produktams ordinary-kosmetika-puskepasirodžius prekyboj jie buvo iškart iššluoti iš internetinių lentynų, ir dabar yra vadinami vienu svarbiausių launch’ų grožio industrijos istorijoj. Labai knietėjo The Ordinary išbandyt ir mums – iš pradžių norėjom palaukt, kol serumų ir fluidų sudėtį apžvegs Kosmetikos DNR (dabar jau apžvelgė), bet smalsumas nugalėjo ir Kosmetikos DNR pagalba išsinagrinėjusios sudėtį pačios (kas nėra taip jau sunku, pabandykit!) nusprendėm, kad bala nematė tų kelių ne visai naudingų ar saugių ingredientų, pamėginsim.

Įvertinimas

Pastebėjom, kad atsiliepimai apie The Ordinary kosmetiką dažniausiai vyrauja nuo „omg, įvyko apreiškimas” iki „meh, nieks nepasikeitė”. Tai mūsų įvertinimas būtų kažkur per vidurį – poveikis jaučiasi, tačiau stebuklų neįvyko (kažin, ar ir įvyktų, kai odos būklė yra pakankamai normali ir stebuklų neprašo).

Niacimidas + cinkas, kuris turėtų skaistint pigmentines dėmes ir balansuoti riebalų gamybą, odą darė maloniai matinę, o ir randai, likę po spuogų apsilankymų, atrodo, išnykdavo greičiau nei įprasta. Tiesa, vienu momentu, beveik baigiant buteliuką, veide pradėjo rastis dinozauro kiaušinio dydžio sutvėrimai, bet negalim garantuot, kad čia ne nuo tų sausainių, valgomų pakeliais tamsiais žiemos vakarais žiūrint serialus.

Hyaluronic Acid 2% + B5, kuris pagamintas iš trijų hialiurono formų su skirtingo dydžio molekulėm, pasak gamintoju, prasiskverbia į gilesnius odos sluoksnius ir drėkina labiau iš vidaus, kai tuo tarpu daugumos gamintojų hialiurono produktai drėkina tik išorę, nes molekulė yra per didelė, kad prasiskverbtų giliau. Nu, bent jau taip rašo. Ir ką čia daug pasakysi – tikrai drėkina. Nusiskundimų neturim.

Dar liko atidžiau išbandyt turimas Vitamino C suspensiją ir eksfolijuojančią pieno rūgštį, o ateity užsisakyt daugumos taip giriamą Advanced Retinoidą (pavadinimai, sutiksim, skamba kaip lego transformerių). Neseniai The Ordinary išleido pigių skystų pudrų liniją su milijoooonu atspalvių, bet, bent jau mums, išsirinkt tinkamą pudros atspalvį internetu atrodo per didelis mokslas. Tačiau jei gyvenat Toronte, Seule, Meksikoj, Australijoj arba Londone, čia rasit fizinių parduotuvių sąrašą.

Žodžiu, rinktis tikrai yra iš ko, o ir atsiliepimų internete jau pilna, tai atsidėkit geras porą valandų googlinimui ir youtubinimui.

Kur pirkti

Internetu originalia kaina užsisakyt galima iš The Ordinary puslapio (perkant už daugiau nei 25 eurų į Europą iš Anglijos siunčia nemokamai), arba už šiek tiek didesnę kainą iš Asos, Victoria Health, Beauty Bay ir kt.

 

Update:

Jei reikia pagalbos researchinant: vienas išsamesnių Youtube video arba trumpas pdf gidas.