youtuberiai

Milijonierių karta iš interneto

Kai 2005 metais trys draugai įkurė video dalinimosi svetainę Youtube, turbūt nė vienas jų neplanavo, kad ilgainiui daliai paprastų svetainės naudotojų ji taps pragyvenimo (ir kaip pamatysite straipsnio eigoje – labai neblogo (pra)gyvenimo) šaltiniu. Praėjus daugiau nei dešimtmečiui nuo pirmojo svetainėje patalpinto video, Youtube’as tapo kur kas daugiau nei juokingų kačių filmukų saugykla. Šiandien vis daugiau jaunimo meta universitetus ir darbus ofise tam, kad pilnu etatu galėtų pasinerti į 21-ojo amžiaus profesiją – youtubinimą.

Atsisėsti priešais kamerą ir šnekėti apie ką tik tau įdomu – makiažą, šiandienos politinę situaciją, naujausias knygynuose pasirodžiusias knygas ar tiesiog ką ryte valgei pusryčiams – o po to įkelti ką nufilmavai į Youtube. Toks būtų trumpas naujosios profesijos aprašymas. Tiesa, įsigilinus supranti, kad norint iš to uždirbti pinigų nepakaks į internetą kelti vien savo sumuštinius su daktariška dešra – būtent todėl vieni ‘filmuotojai’ tenkinasi dvidešimt trimis peržiūromis, iš kurių pusę patys sugeneruoja iš kaimyno kompiuterio, kai tuo tarpu kiti džiaugiasi dešimtimis tūkstančių subscriberių.

Pewdiepie (arba Felix Kjellberg) – vienas pastarųjų, turinčių tūkstančius, o jei tiksliau – 46 milijonus subscriberių. Tiek žmonių kasdien laukia jo naujų video, kuriuose Felix’as žaidžia kompiuterinius (ir ne tik) žaidimus tuo pačiu filmuodamas tiek žaidimo eigą kompiuterio ekrane, tiek savo reakcijas bei komentarus. 26-erių švedas yra daugiausiai Youtube prenumeratorių turintis žmogus pasaulyje, kuris, pasak Forbes, 2014 metais iš savo Youtube kanalo uždirbo nei daug, nei mažai – 12 milijonų dolerių.

Zoella (arba Zoe Sugg) yra nemažiau sėkminga youtuberė, tik iš kitos – taip vadinamos „grožio guru“ (I know, right) – kategorijos. Savo kambaryje ji filmuoja video apie makiažo tendencijas, moko, kaip pasidaryti tam tikrą šukuoseną arba savo subscriberiams (beveik 11 milijonų) rodo, ką naujo nusipirko rūbų parduotuvėse. Tiesa, dažnai jos pirkinius papildo ir nemokamai iš drabužių ar kosmetikos gamintojų gauti daiktai, kuriuos už tam tikrą sumą ji sutinka parodyti ir aptarti savo kanale. Be jo Zoella taip pat turi ir vardinę kosmetikos liniją bei yra išleidusi dvi knygas paaugliams, kurių viena pirmąją pardavimo savaitę tapo greičiausiai išperkama debiutine knyga istorijoje ir taip už borto išstūmė „Hario Poterio“ ir„Penkiasdešimt pilkų atspalvių“ autorius. Po šešių metų nuo savo Youtube kanalo įkūrimo mergina įsigijo šį milijono svarų vertės namą Brighton’e, kurio nuotraukų birtų spauda nesigėdijo išspausdinti laikraščiuose taip padėdama Zoellos fanams lengviau stalkinti savo dievaitę.

Jei atrodo, kad uždirbti milijonus dar nepasiekus trisdešimtmečio yra įspūdinga, nueikit į dešimtmečio Evan’o kanalą EvanTubeHD. Ten jis (su tėčio pagalba) daro naujų žaislų apžvalgas, iš kurių per metus uždirba apie 1,3 milijoną dolerių. Visiška win-win situacija, kai sūnus gauna pažaisti su naujausiais, ką tik iš žaislų fabriko atkeliavusiais transformeriais, o tėtis gali būti tikras, kad po dešimt metų nereikės imti paskolos norint išleisti vaikus į universitetą. O ką jūs nuveikėt būdami dešimties?

Na o jei jau prakalbome apie žaislus, štai desertas pabaigai: dar vienas žaislų apžvalgų Youtube kanalas, kuriame su žaislais žaidžia… vaikišką balsą nutaisiusi vidutinio amžiaus brazilė. 7,7 milijonų subscriberių. 5 milijonai dolerių per metus. Sako, jos kanalą tėvai mėgsta įjungti vaikams, nes moters balsas nuramina ir užmigdo. Tiesa, video matyti tik žaislai ir jos įmantriu manikiūru puoštos rankos – moteris niekada nerodė savo veido ir neatskleidė tapatybės. Iki kol žurnalistai neišsaiškino, kad saldžiabalsė vaikų migdytoja yra… buvusi porno aktorė.

Priešais kamerą žaisti kompiuterinius žaidimus ar filmuoti save besidažančią – turbūt ne vienas pagalvojam „Pfff, ir aš taip galėčiau“. Galėtum. Bet nedarai. O jei tikrai manai, kad galėtum – pirmyn! Tik reikia nepamiršti, kad kaip ir kiekvienas užsiėmimas, „youtubinimas“ reikalauja daug darbo ir atsidavimo. Tačiau jei matyti savo atvaizdo Youtube vis dėlto netrokšti, pasistenk nepapulti į kadrą kai sūnus filmuos savo pirmąjį „Ką gavau krikštynų proga + mėgstamiausi liepos mišinukai“ video.