Kaip aviacijos studentai Rusijoj sukėlė „Pasitenkinimo“ bangą

Prieš beveik penkis metus pusnuogiai britų armijos kareivukai nufilmavo video pagal satyrinį Benni Benassy klipą Satisfaction, kuriame erotiškai vizgindami uodegas atlieka įvairius buities darbus – siurbia kilimą, lygina, šveičia kerzus ir pan. Panašu, kad šio video įkvėpti beveik identišką Satisfaction versiją nufilmavo ir Rusijos aviacijos instituto studentai, ir ji, kaip spėjama, visai netyčia patekusi į viešumą, tiesiog supurtė Rusijos visuomenę.

Ir prasidėjo: kostiumuoti dėdės ir tetos televizijos laidose ėmė diskutuoti, ar dera tokias „homoseksualumo apraiškas“ skleisti viešai, ministrai būrė specialias komisijas, kurios įvertintų šį įžūlų incidentą, kiti lygino pirmakursius su Pussy Riot merginomis, siūlė išmesti juos, akivaizdžiai gėjus (duuh!), iš instituto, o interneto komentatoriai darė tai, ką išmano geriausiai, nesvarbu, ar tai Delfi, ar Делфи.

Bet, plot twist, į viešumą (t.y. internetą) išstojo kita visuomenės pusė. Iš pradžių aplinkinių mokyklų studentai, o vėliau tiesiog random grupės žmonių iš įvairių Rusijos kampelių pradėjo filmuoti identiškus Satisfaction klipus ir kelti juos į Youtubą, taip išreikšdami savo palaikymą aviacijos studentams. Statybos studentaijojikai, ukrainiečių plaukimo komanda (mūsų mėgstamiausias) – kasdien video filmavo vis daugiau žmonių, iki kol tai tapo visuotiniu #satisfactionchallenge.

Kaip rašo The New York Times, pagrindinė šio nuogalių flashmobo priežastis yra ta, jog Rusijoje užaugo nauja europiečių karta, kuri internete gyvena vakarietišką gyvenimą, o išjungę kompiuterius susiduria su vis dar sovietine realybe.

Artiomas išreiškia savo poziciją apie aviacijos studentų šokį (įsijunkit titrus – CC).

Šįkart ši jaunoji karta „nepriimtino“ šokio žingsniu įsijungė į protestą prieš santvarką, kurioje yra priversti gyventi, o kostiumuoti dėdės ir tetos pamatė, kad lengvai valdomoje bandoje avelių jau turi mažiau, negu galbūt įsivaizdavo. Hip hip hooray internetui, hip hip hooray solidarumui!

P.S. aviacijos studentų, panašu, kad neišmes.