Prisipažinsim: gilioj jaunystėj vienas iš vasaros pradžios tikslų buvo kuo labiau ir kuo greičiau įdegt. Tam ypač pasitarnaudavo pavasario sesija universitete – kiaurą dieną (pats tas buvo pradėt 12-13 valalndą, kai saulė labiausiai „ima“) gulėt ant žolės su konspektais ir vartytis kaip paršeliui ant laužo bandant įgaut lygų įdegį. Rezultatai būdavo tokie sėkmingi, kad po kelių dienų atėjus į egzaminą kursiokai klausdavo „oho, iš kur grįžot??“, o jei atsirėmus į kėdės atlošą skaudėdavo nugaros odą – super, progresas yra. Gyvenimui įkrėtus šiek tiek daugiau protelio, o ypač pasiekus mid-twenties ir pradėjus domėtis odos priežiūra (ir kaip nepasent), atėjo suvokimas, kad „blemba… vis dėlto mama buvo teisi…“. Ne be reikalo vaikystėj keldavo 9 ryto eit prie jūros, o tik išlipus iš lovos iki baltumo (ir lygsvaros praradimo) įtrindavo kremu nuo saulės.
Ir nors logiškai mąstant – balta oda iš tikro reiškia sveika oda, nu bet jglkasndfkdjaskfjaskf tos baltos kojos… Todėl pirmą kartą gyvenime nusprendėm išbandyt savaiminį įdegį, ir ne tą, kur tepi tepi dvi savaites kasdien ir galiausiai pastebi minimalų pasikeitimą, o tą, kur išsitepi ruda mase, o ryte atsikeli lyg australė surfer girl iš „Be namų negerai“. Visą gyvenimą skeptiškai žiūrėjus į savaiminio įdegio prekes (atminty iškyla oranžinės klasiokės circa 2006 (arba Trump’as)), labiau pasidomėjus paaiškėjo, kad tuos 10 metų įdegio industrija nesnaudė – dabar yra tokių, kurie duoda natūralaus golden atspalvio įdegį, ir net tokių, kurie nebesmirda sausainukais (specifinis karamelinio sausainio kvapas atsiranda iš visų įdegio kremų sudėtinės medžiagos dihidroksiacetono, kuris reaguodamas į odos aminorūgštis pakeičia spalvą). Internete (it may or may not have been Vinted forumas) pasiskaičius atsiliepimus pirmam kartui nusprendėm neinvestuot 40+ eurų į odos spalvą ir pasirinkom, kaip rašė, gero kainos ir kokybės santykio Bondi Sands brand’ą iš Australijos.
Ko reikės
Vienas svarbiausių savaiminio (keista, kad self-tan lietuviškai verčia „savaiminis įdegis“, nes priešingai – savaime tu jo neįgauni, reikia įdėt visai nemažai pastangų) įdegio aplikavimo žingsnių yra gerai nusišveist ir po to nusiskust odą. Kaip sakė viena youtūberė, prieš tepdamasis turi būt lygus kaip delfinas. Šveitimui galima naudot šveitiklius arba tas šveitimo pirštines (kurios Rimi kažkodėl išverstos kaip drėkinančios). Jei galiausiai nuspręsim įdegio nekartot, bus galima panaudot šviežių bulvių valymui, vis pinigai ne į balą.
Pačiam aplikavimui reikės dar vienos, plačios ir tarsi pliušinės pirštinės. Nors teptis galima ir rankom, bet a) rizikuoji palikt nelygius dryžius, b) delnai liks tamsesni už tavo sielą. Ilgai Vilniuj ieškoję pirštinės, kurios kaina nebūtų didesnė už paties įdegio, galiausiai nusipirkom Vita Liberata firmos pirštinę iš Studio M (kainavo 5.50 – pigiausia, kokią tuo metu radom, nes šitos iš Eurokos buvo išpirktos).
Aplikavimas
Iš peties padirbėję su scrubinimo pirštinėm, palaukėm porą valandų (žr. Patarimai) ir nerimastinga širdim (o jei nueis dryžiais? o jei bus per tamsu? Juk ta riba tarp vasariško įdegio ir kultūristo kūno spalvos yra tokia plonytė) ėmėmės darbo. Nors ant pakuotės rašo negailėt ir išsispaust pakankamai, bet turbūt dėl to pirmo karto nerimo nesinorėjo padaugint. Išspaudus putas vaizdelis kai ką priminė.
Kadangi pirkom putas (putos greitai džiūsta; dar būna losijonų, kurie džiūsta ilgiau, bet labiau drėkina, būna ir dulksnos, ir aliejų, you name it), tai teptis reikėjo nesvajojant, iš to skubėjimo net suprakaitavom (o tepėm tai tik vieną koją – pabandymui ir kad nuotraukose matytųsi kontrastas). Putos delfiniška kojos oda slydo lengvai ir net gana satisfying, tik pėdą normaliai išsitept buvo šiek tiek sudėtinga, visi tie įlinkiai ir iškilimai arba „paimdavo“ per daug spalvos, arba „nepaimdavo“ išvis. Galiausiai pėda atrodė kaip lūšnynų mergaitės Marimar, bet tikėjomės, kad nuplovus spalva susilygins. Nors Bondi Sands skelbia (ir interneto komentarai atliepia), kad vietoj tradicinio įdegio kvapo šis yra nuostabaus, Bounty primenančio kokosų aromato, bet mes jį įvardintume kaip įdegio kvapas + fake kokosų kvapas = taksi su medinių karoliukų apmušalais ir eglutės formos gaivikliu kvapas. Nu bet ne dėl kvapo čia susirinkom.
Rezultatas 1
Pagal instrukcijas išsitepus reikia palaukti nuo 1 iki 6 valandų, priklausomai nuo to, kokio tamsumo įdegio nori. Specialiai rinkomės dark spalvą, nes jei jau bandyt, tai kad atrodytum „dvi savaitės Ispanijoj“, o ne „trys mėnesiai Lietuvoj“, tai ir laikyt planavom 6 val., kad išgautume maksimalų rezultatą. Dažnas savaiminio įdegio naudotojas išsitepęs ir nudžiuvęs tiesiog eina miegot, kas atrodo visai logiška, bet ką daryti tiems, kurie miega ilgiau nei 6 valandas? Tiesą sakant, ganėtinai ilgiau nei 6 valandas? Ryte, šiek tiek pramiegoję, atidengę anklodę tikėjomės išvyst vytintą dešrą vietoj kojos, bet išvydom štai ką.
Jei nežinotum, kad reikia ieškot skirtumų, tai nelabai jų ir pastebėtum. Panašu, kad norimam rezultatui išgauti putų reikėjo žyyymiai daugiau.
Rezultatas 2
Po pusdienio tą pačią koją ištepėm dar kartą, šįkart jau negailint nei putų, nei kojos. Dar kartą laukiant tas 6 valandas ir po namus dėl visa ko vaikštant su short shorts, kuo toliau, tuo putos tik tamsėjo – pagaliau net ir namiškiai pastebėjo skirtumą („Kas tau čia?“). Išlindus iš dušo rezultatas pagaliau patenkino – nėra per tamsu, bet skirtumas matosi, o ir atrodo visai natūraliai. Kitas iššūkis bus tolygiai išsitept visą kūną, bet šito gal jau nedokumentuokim.
Patarimai
Besiruošiant visai procedūrai daug youtūbinom ir skaitėm blogus, todėl galim pasidalint surinktais patarimais:
– Odą karštame duše nusišveisti dieną prieš. Darant tai aplikavimo dieną mergina patarė baigus šveisti dar palįsti po šaltu dušu ir tada palaukti bent kelias valandas, kad užsivertų visos poros, antraip į jas gali patekti įdegio kremo, kuris pavirs į mažus juodus taškelius.
– Kruopščiai nuskust odą, geriausia su nauju skustuku.
– Kad įdegis yra dirbtinis labiausiai išduoda nelygiai nutepti riešai, krumpliai, keliai ir pan., todėl interneto moterys pataria besilankstančias ir sausas vietas pirma sudrėkinti losijonu. Losijonu pirma galima pasitept ir veidą, tada jis taip neįrus ir neišgąsdins kaskart pažvelgus į veidrodį.
– Veido tepimui galima naudot beauty blenderį arba makiažo šepetėlį, o esant visai pro – įdegiu iškart tept kontūruotinas vietas.
– Po įdegio pirštine užsidėt lateksinę pirštinę, nes kai kurios įdegio pirštinės persigeria ir įrudina delnus.
– Kai ateina laikas įdegio kremą nuplaut (po tų 1-6 val.), tą daryt drungnu vandeniu ir po to nebrūžint rankšluosčiu.
– Norint įdegį išsaugot kuo ilgiau, svarbu kasdien odą tept drėkinančiu kremu. Ir nebrūžint rankšluosčiu.
– Bondi Sands video pataria per daug netept tarpupirščių, nes kas gi įdega tarpupirščius? Nebent tos moterėlės Palangoj, kurios stovi įbridusios į Baltiją ir iki pat saulėlydžio vidines rankų puses laiko atsukę į saulę.
– Kad miegant įdegio kremas (prieš jį nusiplaunant) neišterliotų patalynės galima „pasitepti“ vaikiška pudra.
– Savaiminio įdegio kremai neapsaugo nuo saulės!
Kur pirkt
Eurokos (dabar 40% nuolaida)