užsidirbti

7 išeitys, kai riesta su pinigais

Ok ok! Čia nebus pasiūlymo greitai praturtėti spaudant ant reklaminių banerių, nebus ir moters nuotraukos nuaugusiu cheminiu, laikančios lapą su Aš Jolanta per mėnėsi ušsidirbau 9000 eurų. Norėjome tik pasiūlyti keletą paprastų išeičių iš tokių daug kam pažįstamų situacijų kaip Jei per savaitę nesumoku, atjungs internetą ar Iki algos dar pusė mėnesio, bijau, kad Zaroj nebeliks tų nukainuotų šliopansų.

1. Parduok Vinted’e

Parduok tuos fancy batus, kuriuos pirkai pusbrolio vestuvėms prieš 3 metus ir kurie taip nutrynė kojas, kad dar kartą užsidėtum juos tik savo šermenims. Labiausiai šiam sandoriui pritaikyta vieta yra Vinted, dar žinomi senuoju Mano drabužiai vardu. Užsiregistruoji, nufotografuoji, įkeli (gali ir per appsą) ir lauki pirkėjų. Per savaitę tavo siūlomo aprėdo gal ir nenupirks, bet jei labai neužsibranginsi, tikėtina, kad atsargų ant bent jau kito mėnesio interneto sąskaitos turėsi.

2. Parduok internete

Parduok kitą tau nebereikalingą daiktą. Garantuojam, jog jei susitvarkytum tą prigrūstą koridoriaus spintą, tikrai rastum kažką vertingo, tačiau tau jau seniai nebereikalingo. Tai gali būti seni kompaktiniai diskai (vis tiek viskas yra internete), dar veikiantis iPod’as (vis tiek viskas yra telefone), brangi, bet neskaityta ir neplanuojanti būti perskaityta knyga apie renesanso vazų stilistiką arba ta burbulinė pėdų vonelė, kurią tau diplomų proga padovanojo teta Valerija, nes Tele-parduotuvėj buvo akcija du už vieno kainą. Geriausia vieta tokiems daiktams parduoti yra skelbimų puslapiai bei tavo paties facebook’o siena ir poros draugų pasharinimai. Dar gali pasiskelbti specializuotose facebook’o grupėse, pvz. su muzika susijusius daiktus mielai nupirktų kuris nors iš 9 tūkstančių grupės ‘Muzikantų brolija ir seserija’ narių. Dar, aišku, yra komisas. Arba vėlyvo vakaro sms skelbimai Liuks! kanale.


3. Parduok ebay

Vertingesnius daiktus gali bandyti parduoti Ebay. Hiperbolės albumą su autografais kažin ar kas nupirks, tačiau puikiai sueis retas, populiarios grupės koncerte pirktas plakatas, pas močiutę rastas sovietinis reliktas ar per laimingą pusvalandį pirktas vintažinis XXL dydžio Dior švarkas.

4. Vairuok Uberį

Jei gyveni Vilniuje, turi padoraus stovio automobilį, laisvo laiko bei laikaisi kelių eismo taisyklių, užsidirbti gali ūberiaudamas su Uber appsu. Kartą važiavome su smagiu vairuotoju, kuris pasakojo, kad vairuoti Uberį nusižiūrėjo nuo žmonos, kuri, kol vaikas socializuojasi darželyje, vežioja žmones savo automobiliu.

5. Užsidirbk iš mokyklos ar universiteto

Jei jau baigei mokyklą ar universitetą ir kompiuteryje vis dar turi praeityje rašytus referatus, analizes ir kursinius darbus, gali įkelti juos į tam skirtas svetaines, kur už kiekvieną kokio nors dvejetukininko atsisiųstą tavo rašto darbą tu gauni atitinkamą sumą pinigų. Pasipelnyti iš mokslo metų kančių gali ir parduodamas nebereikalingus vadovėlius ar taip ir neužpildytas pratybas, o jei spintoje kabo nebereikalinga uniforma visada gali pranešti apie tai savo mokymo įstaigos Facebooko sienoje arba skelbimų lentoje foje.

6. Dalyvauk filmavimuose

Vienas iš greitesnių būdų čia ir dabar gauti šiek tiek pinigų yra dalyvavimas įvairių laidų, filmų ir reklamų filmavimuose. Tam jokios patirties turėti nereikia, o ir išvaizdos reikalavimų dažniausiai nėra – kurėjams tiesiog reikia užpildyti filmo kadrą ar studijos kėdes ir kad būtų, kas paploja po reklaminės pauzės. Tiesa, filmavime gali tekti praleisti ne valandą ir ne dvi, tačiau į kompaniją pasikvietęs draugų galėsi išgirsti kaip kaimo diedukas grįžo namo, o ten jo sugyventinė su draugais „darė svingerius“. O jei dalyvausi filmo masuotėje ne tik pamatysi filmavimo užkulisius ir žymius Lietuvos bei užsienio aktorius, bet, tikėtina, turėsi galimybę į instagramą įsikelti savo nuotrauką su, pavyzdžiui, Napaleono laikų kario uniforma ir makiažo meistrų kurtomis žaizdomis. Skelbimų, kuriuose ieško masinių scenų aktorių ir laidų stebėtojų ieškok Facebooko grupėse: Noriu Filmuotis, Noriu filmuotis, NORIU FILMUOTIS (taip, čia trys skirtingos grupės), Noriu filmuotis, bet nerandu, kas filmuotų, Editos kastingas, Actors Agency, Lost & Found casting agency ir kt.

7. Priimk keliautojus

Jei esi nieko prieš kelioms dienoms pasidalinti savo kambariu/butu/namu su į tavo miestą atvykstančiais keliautojais, užsidirbti gali trumpam laikui nuomodamas savo namus per Airbnb. Nufotografuoji savo apartamentus, įkeli skelbimą į jų puslapį, ir jei nuotraukose nesimato kampe numestų nešvarių kojinių, o buto draugas prieš fotografuojant sugebėjo išlipti iš lovos ir pasitraukti iš kadro, yra šansų, kad pro šalį keliaujantis užsienietis susidomės tavo pasiūlymu ir gausi ne tik pinigų, bet ir įdomią pažintį.

8. Taip pat užsidirbti gali paspaudęs šį linką, nes nuo kiekvieno paspaudimo gausi… Juokaaaaujam!