Apžvalga: filmas „Devym kažkelinti“

Aktoriaus Jonah Hill režisūrinis debiutas, filmas Mid90s pasakoja apie trylikmetį Styvį ir jo coming-of-age vasarą 90-ųjų Los Andžele. Vieną dieną Styvis sutinka grupelę skeiterių – vyresnių, kietesnių, laisvesnių – ir kaip išgalėdamas bando prie jų pritapti. Nauji draugai ir skeitinimas Styviui tampa alternatyva ne visada šiltiems santykiams šeimoje, o žiūrovui – pusantros valandos kelione laiku į super autentiškus devym kažkelintus.

Nors filmo scenarijus ir išgalvotas, tačiau akivaizdu, kad Jonah Hill jį rašė įkvėptas savo paties skeiteriškos paauglystės – viso filmo metu neapleidžia jausmas, jog matai kažkieno nostalgišką vasaros prisiminimą. Tos vasaros, kai nusprendi, kad jau nebesi vaikas ir metas pasikeist plakatus ant sienos, ir kai draugai tampa svarbesni už nustatytą grįžimo namo valandą. Tos savojo „aš“ paieškų vasaros. Ir vasaros be interneto, Snapchato filtrų ir Instagramo storių, kai visą dieną leisdavai lauke ir viskas atrodė kažkaip tikriau.

Juosta nufilmuota 2018-ais, bet nežinant galėtum pagalvoti, jog žiūri vieną tų ikoniškų 90s filmų apie jaunimą – „Mid90s“ puikiai įsipaišo į „Dazed & Confused“, „Trainspotting“ ir „Kids“ gretas. Autentiškumo filmui prideda ne tik laikmetį menantis soundtrack’as („Nirvana“, Morrisey, „The Pixies“, Wu-Tang Clan ir kt.), bet ir puiki aktorių-neaktorių vaidyba. Pasirodo, Jonah Hill aktorių ieškoti išsiruošė į skeitparką, kur ir rado pagrindinį vaidmenį atlikusį Sunny Suljicą ir vyresniuosius profesionalius skeiterius, kurie suvaidino Rėjų, Rubeną, Ketvirtaklasį ir Fuckshit’ą (yup). Ir ta tikroviška vaikinų tarpusavo dinamika sukuria jausmą, tarsi kameros pagalba įsilietum į tiesiog chillinančių draugelių kompaniją, o žiūrint visus tuos skeitinimo triukus nejučiom pats užsimanai būt one of the cool kids ir eit pirkt riedlentės.

Filmą rekomenduojam pamatyti visiems aštuom-devym kažkelintų gimimimo, ir dabartiniams 90s kids wannabes. Net jei paauglystėj neskeitinai, o dauguma filme girdimų grupių ir ant marškinėlių matomų logo tau nieko nesako (pvz., mūsų kurtame filme apie devynesdešimtuosius garso takelyje skambėtų Butkutė, Dinamika ir „My Heart Will Go On“), rekomenduojam „Mid90s“ nepraleisti, nes filmas pasakoja ne apie patį skeitinimą, o apie mid-90’s, apie pasirinkimus, tą paauglišką laisvę ir bendrystę, kurią sukuria bendras hobis.

Geresnio filmo ateinant vasarai ir nerastum. Eikit žiūrėt ir įsikvėpt nuotykių kupinom atostogom. Tik galvų neprasiskelkit.
Multikino | Skalvija | Pasaka | Romuva | Arlekinas | Garsas