bbc serialas three girls

BBC serialas Three Girls: nes „gi pačios norėjo”

Pernai BBC išleistas, tikrais faktais paremtas draminis mini serialas Three Girls, nors ir pasakoja ne visai #metoo istoriją, tačiau aukų kaltinimas ir netikėjimas jų liudijimais gajus ir čia. Pagal tikrus 2008 metų Mančesterio įvykius sukurtas serialas pasakoja apie nepilnamečių seksualinio išnaudojimo bylą, ir atmestiną policijos požiūrį į aukų parodymus.

serialas three girls

Pagrindinės serialo veikėjos – 14-metė Holly, 16-metė Amber ir jos jaunesnė sesuo, mokymosi sutrikmų turinti Ruby. Su tėvais nesutarianti ir namie užuovėjos nerandanti Holly netikėtai susipažįsta su iš socialinės rizikos šeimos kilusiomis sesėmis Amber ir Ruby, o šios nusiveda naująją pažįstamą pas savo draugus – britų kilmės pakistaniečius, turinčius greito maisto užkandinę. Burgeriai, kebabai, limonadai ir degtinė merginoms dalinami kada tik šios užsimano, globėjiški dvigubai-trigubai vyresni draugai joms negaili nieko, kol vieną dieną ateina metas už viską atsidėkoti. Holly, kuriai priešingai nei seserims, tai buvo pirmas kartas, papasakoja viską policijoje – deja, nei pareigūnai, nei tėvai ja nepatiki.

„Buvo baiminamasi, jog prisiekusiesiems pasirodys, kad paauglės su vyrais santykiavo savo noru.”

serialas three girlsKiekvienos serijos (iš viso jų tik trys, todėl ir mini serialas) pradžioje matome užrašą: „Tai – tikra istorija. Ji paremta išsamiu tyrimu, interviu ir viešomis ataskaitomis”. Ir iš tiesų, nukentėjusios merginos, jų tėvai ir socialinė darbuotoja, padėjusi atskleisti šį organizuotą nusikaltimą, konsultavo serialo kūrėjus ir prisidėjo prie įvykių autentiškumo. Iš viso 47 paauglės, daugiausia baltaodės britės iš socialiai pažeidžiamų šeimų, buvo seksualiai išnaudojamos, prievartaujamos ir pardavinėjamos grupuotėje, kuri dabar vadinama „Rochdale child sex abuse ring”. Devyni britų kilmės pakistaniečiai buvo nuteisti, tačiau nors merginų ir socialinių darbuotojų liudijimai policijoje gulėjo nuo 2008-ųjų, bijodama būti apkaltinta rasizmu, policija jų netyrė ir kaltinimus pateikė tik 2012-ais, kai reikalą į savo rankas perėmė naujas vyriausias prokuroras – britų kilmės pakistanietis. Tačiau net kai byla pagaliau pasiekė teismo salę vis dar buvo abejojama merginų parodymų patikimumu – buvo baiminamasi, jog prisiekusiesiems pasirodys, kad paauglės su vyrais santykiavo savo noru. Nes kaip visada, „gi pačios žinojo, kur eina”.

 

 

Three Girls žiūrėti nėra lengva – čia tikrai ne „feel good” tipo serialas. Bet labai rekomenduojam, tiek dėl tikros, šokiruojančios istorijos, tek dėl puikios jaunų aktorių vaidybos. Gaila tik, kad kol kas normalių ir legalių būdų pažiūrėti serialo nelabai yra. Galima streaminti čia, bet prieš tai dėl visa ko įsijunkit antivirusinę. Jau yra Netflixe!