geriausi kalėdiniai filmai

Geriausi kalėdiniai filmai

Vakar vaikštant Vilniaus senamiesčiu nugirdom pokalbį: išėjęs iš parduotuvės vaikinas užklausė draugės „O tu b***t jauti Kalėdų dvasią?”. Jam ir visiems kitiems, iš panagių dar nekrapštantiems mandarino žievės likučių, siūlom šešis filmus, kurie bent kelioms valandoms į sukietėjusias širdis įneš Kalėdų dvasią.

P.S. Stengėmės vengti visų kalėdinių Tim’o Allen’o filmų ir tų, kuriuos jau penkiolikti metai savaitgalio rytais rodo per teletris.

Geriausi kalėdiniai filmai:

 

1. Visi aštuoni Hario Poterio filmai

Net jei neskaitei knygų. Net jei matei visus kine. Net jei matei visus pernai per kompą. Nes: magija + draugystė + privaloma Kalėdų scena + pamokantis moralas = ko daugiau gali reikėt kalėdinei dvasiai? Tiesa, pirmieji serijos filmai savo stilistika ir spec. efektų viražais labiau primena TV filmus, skirtus rytinei vaikų programai, bet nereikia skųstis – viskas prasidėjo prieš 15 metų.

 

 

2. Love Actually (IMDb: 7.7)

Jaukus, šiltas ir gyvenimiškas filmas apie aštuonis londoniečius ir persipinančias jų kalėdinio mėnesio dramas. Puikus pasirinkimas ieškantiems, ką pažiūrėti su šeima. Išskyrus nebent tą porno filmavimo sceną.

 

 

3. The Holiday (IMDb: 6.9)

Dvi problemų su vyrais turinčios nepažįstamos moterys sumano apsikeist namais (viena – užpustytam Anglijos kaimely, kita – saulėtam LA) ir taip praleist Kalėdas. Šiek tiek cheesyness, šiek tiek romantikos ir gražių aktorių, dar pridėk draugę su buteliu karšto vyno ir kalėdinė dvasia jau lenda po kaldra.

 

 

4. Bridget Jones’s Diary (IMDb: 6.7)

Per daug alkoholio, per daug šokolado, trauzai-palapinė, šeima, perspėjanti, kad „laikrodukas tiksi, senmerge liksi” ir jau sausio antrąją sulaužyti beveik visi naujų metų pasižadėjimai. Rings a bell?

 

 

5. A Christmas Story (IMDb: 8.0)

Šiek tiek juokingas savo senoviškumu (veiksmas vyksta 40-ais), tačiau kartu tuo ir žavus filmas pasakoja apie sumanų berniuką, bandantį įtikint tėvus Kalėdoms jam nupirkti žaislinį šautuvą. Nesudėtingas filmas dvelkia retro dvasia ir primena vaikystę, kai chillinant su draugais kartu reikdavo vestis jaunėlį brolį, o naujausias sezono žaislas atrodė svarbiausias dalykas pasauly.

 

 

6. The Nightmare Before Christmas (IMDb: 8.0)

Vertas net ir filmukų nemėgėjų dėmesio, nes The Nightmare Before Christmas buvo ne pieštas, o sukurtas naudojant stop motion techniką (t.y. kuriant tikras dekoracijas ir fotografuojant kiekvieną lėlių mikro pajudinimą). Kai pagalvoji, kad žmonės taip besikuisdami sukūrė valandos trukmės filmą… nuneša stogą. Todėl pasakojimą kaip pavargęs nuo Halloweeno rutinos skeletas Jack’as netyčia atranda Kalėdų miestelį galima žiūrėti (ir klausyti) ne tik kaip kalėdinį filmą, bet ir kaip meno kūrinį.