kino pavasaris

Kino pavasaris: Puskės TOP 10

„Kino pavasaris“, mūsų mėgstamiausias metų renginys everrrr, jau už mažiau nei savaitės, todėl skubam dalintis savo rekomendacijomis. Iš tikro tai išsirinkom 48 filmus (ups), kuriuos norėtume pamatyt, bet tiems, kurie, priešingai nei mes, kino salėj apsigyvent neplanuoja, iš tų 48 atrinkom savo TOP 10. Jei iš mūsų favoritų nieks akies neužkabino, dar galima pasidomėt „Kino pavasario“ komandos rekomendacijomis: jų nuomone pasikliaut galima – gyvenime jie matė tikrai DAUG filmų.

TYLI NAKTIS

„Kino pavasario“ metu visada stengiamės pažiūrėt bent kelis kaimyninių šalių filmus – jie tokie artimi savo mentalitetu, bet kartu dažnai visai kitokie nei lietuviški filmai. Lenkų „Tyli naktis“ pasakoja apie iš užsienio Kalėdoms namo grįžtantį Adamą, jo slaptą planą ir šventės šventimą, kuris retai kada būna tylus.

VADINK MANE SAVO VARDU

Pirmąkart apie „Call Me By Your Name“ sužinojom Londono metro, kai akį patraukė gražus filmo plakatas. O tada apie jį pradėjo kalbėt visi, nuo kino kritikų iki babytės Irenos. Todėl nekantraujam pamatyt ir mes, neslėpsim – turim daug vilčių!

KĄ ŽMONĖS PASAKYS

Tai pasakojimas apie šešiolikmetę Nišą, kuri savo draugų tarpe yra eilinė norvegė mergina, o namie – tradicijų besilaikanti pakistaniečių dukra. Kai šitie du Nišos pasauliai netyčia susikerta, griežtas tėvas ją išsiunčia pas giminaičius į Pakistaną. Įdomi ir super aktuali tema apie savo tapatybės paiešką, su kuria ateity greičiausiai susidurs ir mažieji lietuviukai, gimę emigracijoje UK ar Norvegijoje.

MIGRUOJANTYS ŽMONĖS

Vienerius metus 23-jose pasaulio šalyse režisierius filmavo savo namus priverstų palikti žmonių istorijas. Tikri žmonės ir jų šią akimirką vykstantys gyvenimai.

LYČIŲ KOVA

Tikrais faktais paremtas filmas pasakoja apie už moterų teises kovojančios tenisininkės ir seksisto tenisininko varžybas, kurios tapo populiariausia sporto transliacija televizijos istorijoje. Emma Stone. Steve Carell. Tai aišku, kad eisim!

100 METŲ KARTU

Seni žmonės yra išminties, istorijų, o kaip matyti iš treilerio, ir humoro nestokojantys šaltiniai, kuriuos reikia mylėt ir brangint. Todėl labai džiaugiamės šiuo filmu, kuris rodo šimto metų (!!) sulaukusius senolius ir leidžia žiūrovams išgirst jų pačių lūpomis pasakojamas gyvenimo istorijas.

FLORIDOS PROJEKTAS

Spalvingas filmas apie nerūpestingą vaikystę gyvenant ružavam motely prie Disneylando ir ne visada ružavus sprendimus, kuriuos tenka priimti. Pagrindinės mergaitės mamą, beje, vaidina Lietuvoje gimusi ir filmo kūrėjų per Instagramą atrasta Bria Vinaitė. How cool is that?

AVA

Trylikametė Ava serga nepagydoma akių liga, todėl ši su mama leidžiama vasara vandenyno pakrantėj turbūt bus paskutinė, kai ji dar gali matyti. Pajūris, 35 mm juosta, atostogų pažintys ir nuotykiai. Filmas apie paauglišką vasarą, kokios neturėjom, nes tėvai jau buvo nupirkę kompą.

VIENINTELIS VAIKAS

Kita vertus, „Kino pavasaris“ – puiki proga pamatyt filmus, kurių kitu atveju nelabai žiūrėtum, pvz., filmus iš Azijos. Psichologinis trileris „Vienintelis vaikas“ atkeliauja iš Pietų Korėjos ir pasakoja apie šeimą, gedinčią savo nuskendusio sūnaus, ir apie tos šeimos santykį su vaikinu, kurį gelbėdamas jų sūnus ir nuskendo.

SENGIRĖ

Kaip ir gamtos fotografo Čepulio nuotraukos, taip ir šis filmas turėtų būti akis atveriantis meno kūrinys, kurio pagalba prisimeni, kad Lietuvos miškuose gyvena ne tik genys ir kiškis, bet ir galybė kitų, visokiausio plauko  gyvūnų. Savo akimis (ir iš taip arti!) vargiai ar kada išvysi tuos miško gyventojus, todėl reikia naudotis proga ir pasinert į meditacinį 85 min. trukmės Lietuvos grožį kino salėj. Vilniuj visi bilietai jau išpirkti, bet filmą rodys ir po „Kino pavasario“.